W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

Pozostałe

Procedura zatrucia zęba była do niedawna zazwyczaj wykonywana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest obowiązkowe do wykonania endodoncji. Kiedy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba i dokonuje jego dewitalizacji, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory powoduje obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu podczas oczyszczania kanału. W przypadku, gdy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie będzie konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, gdy pacjent nadal odczuwa ból. Jeżeli znieczulenie nie daje odpowiednich wyników do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent obawia się z jakichś względów normalnego znieczulenia. Często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji należycie wykonanego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części ciała. Jednak w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, gdy trutką wypadnie z wnętrza zęba i dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments