pożyczki długoterminowe online

Pożyczki długoterminowe online na sam dowód osobisty i bez bik

Artykuł Miesiąca

Każdy z nas musi trzymać się w ryzach domowego budżetu. Z miesiąca na miesiąc pilnujemy by starczyło nam do ostatniego. Czy trzeba brać pożyczki? Jak to zrobić bezboleśnie? Zapraszamy do lektury czwartej z sześciu części poradnika.

Pożyczki długoterminowe online na sam dowód osobisty i bez bik

Choć czasem mamy nóż na gardle to samochód posiadamy. Jeśli tak jest, a nie chcemy go sprzedawać to warto pomyśleć jak nie przepłacać za niego. Zapraszam do przeczytania kolejnej części naszego cyklu o oszczędzaniu. Dziś temat samochodu i jego ubezpieczenia oraz transport i wakacje.

Masz za dużo chwilówek zobacz co można zrobić wejdź na konsolidacja chwilówek

Zostawiając ubezpieczenie samochodu na ostatnią chwilę nie mamy potem czasu na szukanie tańszego ubezpieczyciela. Warto więc wcześniej rozejrzeć się za tym, by znaleźć jak najdogodniejszą opcję. Opłacając polisę jednorazowo za cały rok, zamiast płacić w ratach można zaoszczędzić nawet do 20% kwoty ubezpieczenia. Płatność w ratach zazwyczaj obarczona jest dodatkowymi kosztami. Z jednej strony łatwiej zapłacić na przykład w dwóch ratach (nawet, jeśli końcowa ich suma jest większa niż opłata jednorazowa za cały rok), ale z drugiej strony w efekcie tego przepłacamy za polisę – a tak się staraliśmy znaleźć najtańszą.

konsolidacja chwilówek
konsolidacja chwilówek

W kwestii wakacji można podziałać na kilka frontów. Wakacje planowane z wyprzedzeniem są tańsze niż te załatwiane w ostatniej chwili. Zaklepując sobie miejsce kilka miesięcy wcześniej można znaleźć tańszą miejscówkę. Dotyczy to również środka transportu, jaki wybierzemy. Warto przeliczyć koszt paliwa, ilość kilometrów i ilość osób oraz porównać to do innych środków transportu, np. pociągu, samolotu czy innego środka transportu. Mieszkanie także można przygotować do naszej nieobecności poprzez wyłączenie niepotrzebnych w tym czasie urządzeń,k np. telewizora ze stanu czuwania lub lodówki (po uprzednim jej opróżnieniu).

Zobacz też  pożyczki bez big

Natomiast w codziennym poruszaniu się po mieście również zadbaj o jak najmniejsze wydatki z tym związane. Zamiast stać autem w korkach, wybierz komunikację miejską. Bilet jednorazowy zamień na miesięczny, a jeszcze lepiej na kwartalny. Jednorazowy koszt jest wysoki, ale w przeliczeniu bilet kwartalny wychodzi najtaniej. Będąc honorowym dawcą krwi można jeździć komunikacja miejską za darmo (jednocześnie pomagając innym). W przypadku korzystania z samochodu jeżdżąc do pracy to dobrze jest podwozić się ze znajomymi do niej. Jeśli będzie to dobrze obmyślany plan to zmniejszą się wydatki zarówno na paliwo, jak i na opłaty za parkowanie.

pożyczki bez big
pożyczki bez big

Ponadto pamiętaj o ekonomicznej jeździe, która także wpływa pozytywnie na Twój portfel oraz zgodnej z przepisami, tak, by nie zbierać niepotrzebnych mandatów. Każdy mandat obciąża budżet domowy. Szkoda tracić na to pieniądze.

Jeśli chcesz coś na dłużej to sprawdź pożyczki długoterminowe online

Jeśli na co dzień poruszasz się do pracy samochodem to postaraj się w ciepłe miesiące zrezygnować z samochodu na rzecz roweru. Im częściej będziesz jeździć do pracy rowerem, tym lepiej to odczujesz w portfelu. A teraz trochę spraw technicznych. Zacznijmy od opon. Według specjalistów ciśnienie w oponach przekłada się na zużycie paliwa, a tym samym na kwotę, jaką na owe paliwo wydajemy. Drugą sprawą jest mycie auta.

Wygodniejszą opcją są myjnie automatyczne. Biorąc pod uwagę oszczędność lepsza jest myjnia ręczna. Nie dość, że zmusza do ruchu to dodatkowo jeszcze sprawia, że rzadziej się na nią jeździ. Czy masz ekonomiczne auto? Niektóre samochody są jak smoki – dużo palą, dlatego czasami warto zamienić taki model na bardziej ekonomiczny. Mniejsze spalanie = mniejsze wydatki. Ponadto każde auto niesie ze sobą koszta. Koszta paliwa, utrzymania, niezawodności. Zanim kupisz auto to zastanów się, czy jest Ci ono rzeczywiście takie niezbędne do życia.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments