Schody półkowe www.schod-bid.pl

Schody półkowe www.schod-bid.pl

zkupy

Nowoczesne i wygodne schody drewniane PÓŁKOWE

Schody półkowe

to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie prezentuje się w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Tego typu schody sprawiają wrażenie lekkości i nie zabierają przestrzeni. Wbrew pozorom takie schody są bardzo wygodne i bezpieczne.

Konstrukcja schodów półkowych składa się z trzech elementów:

-specjalnego stelarza zamontowanego w ścianie

-nakładek (paczek) drewnianych

-balustrady

Budowa i montaż schodów półkowych

Ściana do której mocowana jest konstrukcja metalowe powinna spełniać odpowiednie warunki:

-zbudowana z pustaka typu YTONG lub zalana z żelbetonu

Konstrukcję metalową najlepiej mocować jest na etapie tynkowania natomiast nakładki drewniane pod koniec prac wykończeniowych

Balustrady do schodów półkowych

Barierka zamocowana do tego typu schodów powinna pełnić przede wszystkim rolę konstrukcyjną i dodawać komfortu podczas korzystania ze schoów. Często montuje się je ze szkła hartowanego (bezpiecznego), stali wycinanej laserowo (różne wzory), linek lub rurek).

Cena schodów półkowych uzależniona jest od kilku czynników. Są to między innymi:

-wymiary klatki schodowej (ilość stopni)

-układu schodów (proste lub zabiegowe)

-mateiału z którego wykonane są stopnie (nakładki drewniane)

-rodzaju balustrady

Rodzaje drewna:

Dąb to bardzo twarde europejskie drewno. Rozpoznać możemy go po lekko złotawej barwie z prostymi słojami i niejednolitą teksturą. Ma więcej sęków niż drewno miękkie takie jak sosna. Dąb jest najchętniej wybieranym drewnem wśród naszych klientów. Dzięki wysokiej wytrzymałości stosuje się go do produkcji schodów, parapetów, stołów i podłóg.

Jesionowe drewno wyróżnia się występowaniem licznego wąskiego biela. Drewno tego typu charakteryzuje się zabarwieniem od jasnożółtego do jasnobrązowego odcienia. Drewno uzyskane z jesionu jest bardzo twarde i długowieczne. Posiada wyraźny zarys usłojenia i pręgów.

Drewno typu ORZECH charakteryzuje się prostym usłojeniem i różnymi odcieniami (od brązowego po zółty). Orzech często mylony jest z mahoniem. Gatunek tego drewna często wykorzystywany jest w meblach dekoracyjnych i kuchennych.

www.schod-bid.pl

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments