Rodzaje kredytów

Rodzaje kredytów

Kredyty

Rodzaje kredytów – najważniejsze informacja – Wiele razy w naszym życiu przychodzi czas, gdy potrzebujemy większej ilości pieniędzy lub mamy jakieś nieprzewidziane wcześniej wydatki. W takich przypadkach przychodzą nam z pomocą kredyty.

Rodzaje kredytów

Pożyczanie pieniędzy i innego rodzaju dóbr istnieje od dawna. Od niepamiętnych czasów ludzie naliczają procent od pożyczki. Obecnie bardzo wielu ludzi żyję na kredytach, i tylko dziękim mogą sobie pozwolić na takie dobra jak samochód czy mieszkanie.

Dzisiaj postaramy się przedstawić rodzaje kredytów aby przy kolejnej pożyczce było jasne, który kredyt będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Kredyt bankowy – co to jest?

Kredytem możemy nazwać dokument zawartym pomiędzy konsumentem a bankiem. Dzięki temu dokumentowi, bank udostępnia nam określoną ilość gotówki. My jako konsument zobowiązujemy, że będziemy oddawać bankowi pieniądze przez określony w umowie okres czasu.

Bank przyznaje kredyt na podstawie zdolności kredytowej konsumenta. Nie ma możliwości dostanie wysokiej pożyczki z banku, jeśli nasza zdolność jest na niskim poziomie.

Cechy kredytu – każdy kredyt jest:

  • ubezpieczony – bank ubezpiecza kredyt w razie gdyby konsument nie spłacił go w terminie,
  • pieniężny – każdy kredyt wypłacany jest w postaci pieniężnej,
  • zwrotny – konsument zobowiązuję się do spłaty kredytu bankowi.

Kredyty bankowe

Są to klasyczne kredyty, które konsumenci zaciągają by np. sfinansować swoje wakacje, czy zakupić sprzęt RTV AGD. Tego rodzaju kredyty również zaciągamy, gdy chcemy zakupić własne mieszkanie czy wybudować dom. Znajomość tego typu kredytów pozwoli nam być bardziej świadomymi przy wyborze odpowiedniego kredytu dla nas.

Kredyt konsumpcyjny

Kredyt konsumpcyjny zaciągany jest, gdy chcemy zaspokoić bieżące potrzeby. Np. gdy będziemy chcieli wyjechać na ekskluzywne wakacje lub będziemy chcieli zakupić drogi telewizor, tego typu kredyt będzie dla nas najlepszym rozwiązanie. Tego rodzaju kredyty charakteryzują się również krótszym okresem spłat. Wynosi on bowiem od kilku miesięcy do kilku lat.

Kredyt hipoteczny

Jest to jeden z najbardziej popularnych usług bankowych w Polsce. Kredyty hipoteczny udzielany jest na zakup własnego mieszkania czy domu. Można go również zaciągnąć na zakup innego typu nieruchomości czy inwestycji budowlanej. Tego rodzaju kredyty z reguły zaciągane są na długie lata. Średnio okres spłat wynosi ok. 20 – 25 lat. Jest to bardzo długi okres, dlatego przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu tego kredytu, warto zastanowić się nad tym dużo dokładniej

Kredyt inwestycyjny

Jak sama nazwa wskazuję, głównym przeznaczeniem tego typu pożyczki są różnego rodzaju inwestycje. Jako przykład można tu podać zakup długoterminowych akcji lub papierów wartościowych. Wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych kredytami na inwestycję, ponieważ dzięki temu mogą dużo łatwiej rozwijać swoje firmy i biznesy.

Karta kredytowa

Ostatnim rodzajem kredytów, który staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju jest karta kredytowa. Wielu z nas nie uważa tego jako kredytu, zaciąganie długu na karcie kredytowej jest również traktowane jak kredyt. Bank przyznaje nam limit na tego typu karcie, który możemy wykorzystać w dowolnym momencie.

Źródło: Kredyty Września http://eksperci-wrzesnia.pl/

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments