Dlaczego warto zatrudnić pośrednika nieruchomości?

Dlaczego warto zatrudnić pośrednika nieruchomości?

Wiadomości

Poszukujący mieszkania często skarżą się na małą ilość interesujących ofert, a sprzedający – że mimo wielu chętnych ostatecznie nikt od nich nie kupuje. Jak zatem sprzedać korzystnie lub też atrakcyjnie kupić mieszkanie?

Odpowiedź jest prosta: skorzystajmy z pośrednika. Poniżej prezentujemy 8 powodów, dla których warto powierzyć sprzedaż lub kupno osobom, które na co dzień mają do czynienia z tysiącem przeróżnych ofert i lokali kupna, sprzedaży, wynajmu. Oferty te pochodzą zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Niejedno widział, niejedno wie – ocena potencjału danej nieruchomości

 

Zanim pośrednik podejmie się reprezentowania danej oferty nieruchomości, ocenia potencjał danego lokalu, sprawdzając wszelkie istotne parametry typu: lokalizacja, dzielnica, metraż, media, stan wykończenia, cena etc. Dzięki zebranym informacjom jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, dla kogo dana nieruchomość może być atrakcyjna i czy zaproponowana cena sprzedaży jest konkurencyjna w stosunku do podobnych ofert dostępnych na rynku.

Ludzie kupują wzrokiem – profesjonalne zdjęcia to podstawa

Decydując się na przedstawienie danej oferty, profesjonalny pośrednik wybiera najlepszą metodę sprzedaży danego lokalu. Jest to dość istotne, zwłaszcza dla sprzedających. Dlatego zanim umieścimy zdjęcia mieszkania w sieci, warto skorzystać z rad i zdjęć zrobionych przez biuro nieruchomości. Coraz więcej agencji nieruchomości oferuje również porady z zakresu home stagingu. Polega on na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź do wynajmu. Celem takiego przygotowania jest zainteresowanie jak największej liczby oglądających nieruchomość, a przez to przyspieszenie sprzedaży lub wynajmu za możliwie najwyższą cenę.

Językiem korzyści dla nabywcy- fachowy opis

Wbrew utartej opinii poza zdjęciami danej nieruchomości istotny jest również jej opis, zawierający jak największą ilość ważnych informacji w jak najkrótszej treści. Profesjonalny pośrednik stworzy odpowiedniego opis w taki sposób, by napisany był on językiem korzyści przede wszystkim dla nabywcy. Dlatego tak szalenie ważna jest analiza potencjału nieruchomości oraz lokalizacji, w jakiej się znajduje.

Kto pozycjonuje, ten sprzedaje

Większość sceptyków jest zdania, że po co pośrednik, skoro ofertę mogę wrzucić do internetu samodzielnie. Jak wskazują badania jednego z czołowych portali z ogłoszeniami, klienci kupujący przeglądają najczęściej 3 pierwsze strony wyświetleń. Zatem jeśli nasza oferta jest na jakieś dalszej stronie, to pomimo atrakcyjnych warunków, świetnego opisu i profesjonalnych zdjęć nikt jej nie znajdzie. Oddając mieszkanie pod opiekę pośrednika, mamy pewność, że zajmie się on nie tylko wstawieniem ogłoszenia, ale i jego pozycjonowaniem.

Tamta pani zachwalała – rekomendacje i networking

Bardzo ważnym elementem, dla którego warto skorzystać z pośrednika nieruchomości, jest sieć kontaktów, którymi dysponuje dane biuro czy agencja. System rekomendacji I poleceń bywa niezwykle istotny zarówno przy sprzedaży, jak I zakupie mieszkania. Dlatego warto skorzystać z agencji, która może pochwalić się przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem na rynku.

Czas to pieniądz – przeprowadzi prezentację za nas

Dzięki temu, że to pośrednik prezentuje nasze mieszkanie potencjalnym nabywcom, my w tym czasie możemy robić coś innego, oszczędzając przy okazji sporo czasu i pieniędzy.

Nie ma mediacji bez negocjacji – wynegocjuje najbardziej korzystne dla nas warunki

Jak głosi stare dobre powiedzenie, nie ma mediacji bez negocjacji, a te jak wiadomo zarówno przy sprzedaży, kupnie, wynajmie mieszkania bywają kluczowe zarówno dla nabywcy, jak i dla sprzedawcy. Profesjonalny pośrednik wie, jak przeprowadzać rozmowy handlowe, tak by były one jak najbardziej korzystne dla strony, którą reprezentuje.

Kruczki prawne, przepisy, wizyta u notariusza – pomoże w formalnościach

Rola pośrednika polega nie tylko na pomocy w kupnie, sprzedaży czy wynajmie danego lokalu, ale także na pomocy w dość zawiłych często kruczkach prawnych przy umowie. Ponadto pośrednik, zanim dojdzie do sprzedaży i wspomnianych negocjacji, przegląda księgi wieczyste danej nieruchomości, sprawdza stan prawny, wyjaśnia procedurę kupna lub sprzedaży, a także organizuje spotkanie stron u notariusza.

Powyższe powody to tylko niektóre z istotnych rzeczy i zadań, jakie spoczywają na danej agencji nieruchomości i pośredniku. Dlatego decydując się na kupno lub sprzedaż, warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy takiej firmy. Jeśli natomiast nasz pośrednik nie spełnia któregoś z powyższych punktów, to czas zastanowić się, czy nie jest to pora, by go zmienić. Wszak konkurencja na rynku bywa tu ogromna.

Autorem materiału jest Gethome.pl

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments