Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Czaplinek

zachodniopomorskie

Często słyszymy, że tłuszcze są złe i powinien ich unikać, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają mężczyzn w błąd, bowiem w obawie przed negatywnym pomysłem na zdrowie – są tacy, którzy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które szkodzą a doskonale całkiem wyeliminować je z diety, przecież są też takie, jakie są wręcz niezbędne, aby organizm mógł właściwie funkcjonować. Do tychże ciekawych tłuszczów określają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Chociwel

Co zatem są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Posiadają znacznie wiele zdrowotnych właściwości, a pierwszym ich pochodzeniem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o moc łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez organizm, skoro nie są do ostatniego korzystne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, prosto z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania pokazują, że tłuszcze te potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, więc tak chętnie sięgają po nie sportowcy i ludzie, którzy planują zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w produkcie.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co zatem istnieje również jakie ma właściwości?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale ma o dużo więcej kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który już robi się w siłę oraz kwasu C8 (kaprylowego), który zajmuje zadanie na układ trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego obraz obecny istnieje znacznie powszechny wśród sportowców, skoro nie tylko kieruje do czynienia, ale i pomaga redukować tkankę tłuszczową. Toż nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki naszym zaletom działa cudownie na jelita, oczyszczając je z różnych toksyn oraz bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Jest jeszcze dobry w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi i odporność organizmu, dlatego dawkowany w normalnych proporcjach, będzie świetnym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, a wszystkiego z nas.

Olej kokosowy – co zatem jest? Jego ważności i zalecie

Olej kokosowy stanowi znacznie powszechny w obecnych latach, i na element jego wady powstało wiele publikacji. Chętnie grany istnieje nie dopiero w kuchni, ale oraz do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy odpowiedzenia na jego motyw są podzielone. Jaki tak stanowi ostatni wspaniały olej? Jest bogaty w tłuszcze MCT, które jak szybko wysoce zostało wspomniane, zawierają dużo pozytywnych stronie dla własnego organizmu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, i badania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały negatywny nacisk na polski układ.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej dobrać olej nierafinowany lub typu Virgin, skoro nie traci on więc swoich kompetencji ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest drogi, i cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy kupić w niektórych sklepach za znacznie niską cenę, to olej, który stał przetworzony również nie stało w nim nic z jego drogocennych właściwości. Jeśli planujesz poczytać dobrze na materiał oleju kokosowego, wpadnij na ścianę.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments