Botox – zmarszczki mimiczne nie będą już problemem!

Botox – zmarszczki mimiczne nie będą już problemem!

Zdrowie i medycyna Zdrowie i Uroda

Botox to skuteczny pogromca zmarszczek mimicznych – wystarczy tylko jeden zabieg, aby zapomnieć o nich na długi czas!

Botox – zmarszczki mimiczne nie będą już problemem!

Zmarszczki mimiczne różnią się od zmarszczek starszych. Powstają wskutek ruchu mięśni twarzy, między innymi przy uśmiechaniu się czy marszczeniu czoła. Zmarszczki pochodzenia mimicznego są trudne w likwidacji z wykorzystaniem powszechnie dostępnych kosmetyków – skuteczne rozwiązania ma natomiast medycyna estetyczna.

Zmarszczki mimiczne już po dwudziestce

Bogata mimika twarzy może być sporym problemem dla osób, które chcą zachować gładką i młodzieńczo wyglądająca skórę na długie lata.

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na skórze jako pierwsze i to często już po dwudziestce, na przykład wokół oczu czy na czole. Częściej dotykają osób z cerą suchą i cienką, w której zawartość włókien kolagenowych jest niższa.

Aby im zapobiegać, trzeba by całkowicie zrezygnować z mimiki, a to w końcu niemożliwe. Są jednak sposoby na to, aby zapobiegać ich pojawianiu się oraz zlikwidować je wtedy, gdy są już widoczne.

Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne

Do domowych sposobów na zmarszczki mimiczne zaliczamy masaże twarzy oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Odpowiedni masaż twarzy, który powoduje rozluźnienie mięśni i pobudzenie krążenia krwi pozwala na zwiększanie elastyczności twarzy, a tym samym zapobiega pogłębianiu się problemu zmarszczek mimicznych. Można połączyć go również z aplikacją odpoweidnich kosmetyków na pierwsze zmarszczki, które nawilżają, odżywiają skórę i opóźniają procesy starzeniowe.

Gdy zmarszczki są już widoczne i nie znikają pod wpływem masażów i kosmetyków, rozwiązanie jest jedno – medycyna estetyczna, czyli specjalistyczne zabiegi, które pozwalają na ich wymazanie ze skóry i nadanie jej młodszego wyglądu.

Botox – najlepszy wybór na zmarszczki mimiczne

Najbardziej znanym preparatem na zmarszczki mimiczne jest botox, czyli toksyna botulinowa, która jest produktem bakterii jadu kiełbasianego. Medycyna estetyczna wykorzystuje niewielkie ilości toksyny botulinowej, dlatego też jest to zabieg całkowicie bezpieczny, gdy będzie wykonany przez specjalistę.

Botox po wstrzyknięciu w skórę powoduje wygładzenie zmarszczki przez zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem. To działanie tymczasowe, ponieważ połączenie to odbudowuje się samoczynnie po paru miesiącach. Jednak przez ten czas zmarszczki mimiczne znacząco się zmniejszają i twarz zyskuje wtedy bardziej atrakcyjny wygląd.

Umiejętnie wykonany zabieg medycyny estetycznej taki jak wstrzyknięcie botoksu nie powoduje wywołania efektu maski, którego obawia się wiele kobiet. W związku z tym twarz nadal zachowuje swoją naturalną mimikę, a przy tym wygląda znacznie młodziej.

Botox najlepiej nadaje się na następujące rodzaje zmarszczek:

  • zmarszczki poprzeczne i poziome czoła – tak zwane lwie zmarszczki
  • zmarszczki wokół ust – tak zwane zmarszczki palacza
  • zmarszczki wokół oczu – tak zwane kurze łapki
  • zmarszczki przy nosie – tak zwane królicze zmarszczki nosa

Zabieg przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu z wykorzystaniem specjalnego kremu lub maści znieczulającej. Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje botox w zmarszczki i delikatnie go rozprowadza. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, który zanika po paru dniach.

Efekt wstrzyknięcia botoksu nie jest widoczny natychmiastowo – pierwsze zmiany można zauważyć po paru dniach. Pełne rezultaty widoczne są po 7-14 dniach od zabiegu.

W zależności od indywidualnych predyspozycji botox utrzymuje się w skórze przez okres od 3 do 10 miesięcy. Po tym czasie połączenie pomiędzy nerwami a mięśniami powoli odbudowuje się i zmarszczki znów są widoczne. Następnie zabieg można powtórzyć – zaleca się, aby częstotliwość jego wykonywania wynosiła co najmniej 3 miesiące.

Koszt wykonania zabiegu z wykorzystaniem botoksu na zmarszczki mimiczne zależny jest od cennika gabinetu medycyny estetycznej. Cena wynosi od około 450 złotych do 1000 złotych w zależności od obszaru zabiegowego. Aktualne ceny zabiegów dostępne są także na stronach internetowych gabinetów.

Artykuł powstał we współpracy z Akademią Medycyny Estetycznej ursynow-ame.pl z Warszawy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments