Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Stargard Zadzwoń 790666593

zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest pewnym celem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na gruncie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w konkretnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Trzebiatów Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za każdą porę pracy wpływa na kursy pracownicze naszych firm transportowych pracujących we Francji, a jeszcze wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do określenia swojego przedstawiciela na obszarze Francji, we wszystkich możliwych przypadkach delegowania. Mówi to również kabotażu, jak również przewozu dwustronnego. Człowiek tego typu zobowiązany jest zbyt reprezentowanie biura we Francji, a jeszcze dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi same wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje też prowadzenie ewidencji czasu pracy prowadzonej na pola Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, razem z faktem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin funkcji w forma zgodny z ważnymi na gruncie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z prawym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i obecnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W zestawieniu należy także uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Trzebiatów Zadzwoń 790666593

Konieczne jest również wyznaczenie dni urlopu oraz nowych wolnych dni, włącznie z oddającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy tworzą jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Razem z obowiązującymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz nowe dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w wypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna wychodząca z planu zbiorowego może wtedy powodować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale jednocześnie dodatek stażowy (zależny od długości pracy oraz zawierający do 8 proc.), dodatek z urzędu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z urzędu funkcji w wielka i niedziele oraz cen z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z pomieszczeniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Trzebiatów Zadzwoń 790666593

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o