Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Suchań

zachodniopomorskie

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie posiada się co dziwić, podczas tej prac trzeba dbać o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kosmetyki do kąpieli.

Promocja Rossmann Goleniów

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie posiada się co dziwić, podczas tej prac trzeba dbać o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kosmetyki do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny gdy go wyobrażają! Czy inaczej, nie taka ogromna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna wynosić dużo dobrą temperaturę woda? Właściwie jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno istnieć zbyt gorąca, i z zmiany powietrze nie powinno być szybko zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie urządzenia się wyposażyć? Na pewno wskazane będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej przedstawić w obszarze ręki, tak aby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda jest już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Goleniów

Jak mieć dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na indywidualnych rękach, tak aby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak aby się nie przestraszyło, a jeśli pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Najlepiej zbiera się wanienka ze stojakiem, bo nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i pięknie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, którzy stanowią kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie posiada i wiele miejsca, ponieważ stojak jest opracowywany a można go złożyć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, dlatego jesteśmy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Goleniów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o