Finansowe oszustwa w internecie - jak się przed nimi chronić

Finansowe oszustwa w internecie – jak się przed nimi chronić

Polecane i promocje

W czasach dzisiejszych ryzyko oszustw cybernetycznych codziennie wzrasta. Najbardziej rozpowszechnionym oszustwem finansowym w internecie jest zaciągnięcie pożyczki na dane osoby trzeciej. Codziennie setki ludzi zostają ofiarami przestępstwa finansowego. Oszuści aplikują o pożyczkę bez zamiaru zwroty zobowiązania w ustalonym terminie. W wyniku otrzymujemy dużą stratę kosztów finansowych. Z kolei klient zostaje wpisany do baz i rejestrów dłużników, budując złą historię kredytową. Często osoby, które stają się ofiarami wyłudzenia danych, nie zgłasza przestępstwa. Dlatego odzyskanie straconych pieniędzy jest trudne. Staje się to jeszcze trudniejsze, gdy ślad oszustwa ginie w Internecie. Dobrym ubezpieczeniem jest rozpoznanie takich oszustw zawczasu.

Podstawowe zasady zabezpieczenia przed wyłudzeniem

Kradzież tożsamości ma miejsce wtedy, gdy nasze dane trafiają do niepowołanych osób. Takie działania mają na celu uzyskanie kredytu, bez zamiaru zwrócenia należności. W czasach rozwoju technologii informatycznych korzystanie z sieci internetowej jest naturalnym działaniem. W internecie szukamy pracę, kupujemy niezbędne rzeczy, kontaktujemy się z przyjaciółmi, realizujemy przelewy. Wspomniane czynności dają możliwość uzyskania danych osobowych użytkownika. Po dokonaniu pewnych działań każda osoba może skutecznie ubezpieczyć się przed wyłudzeniem danych. Jeżeli straciłeś dowód, musisz go natychmiast zastrzec. Można to szybko dokonać przez Internet za pomocą serwisu BIK. Wtedy nasz dokument zostaje zablokowany. Jeżeli aplikujesz o pożyczkę po raz pierwszy, warto dokładnie zapoznać się z opiniami prawdziwych klientów o wybranej firmie. W tym celu polecamy korzystanie z portalu pożyczki na dowód – marketpozyczka.pl, za pomocą którego wybierzesz tylko rzetelnie sprawdzone pożyczki. Ponadto, serwis zawiera praktyczne porady oraz korzystne informacje na temat zawarcia pożyczek przez internet.

Jak firmy pożyczkowe chronią się przed oszustwem

Uzyskanie dodatkowych kosztów jest obecnie bardzo proste. Nie musimy udawać się do instytucji bankowej, stać w długich kolejkach i kilka dni czekać na wydanie decyzji. Uzyskanie niezbędnych kosztów dostępne jest online. Z tego powodu wiele oszustów finansowych chętnie korzysta z takich usług. A po upływie pewnego czasu pożyczkodawca dowiaduje się, że stał się ofiarą wyłudzenia pożyczki. W celu uniknięcia takiej sytuacji instytucja finansowa prowadzi rzetelną ocenę wniosku pożyczkodawcy. Ponadto, klient może być poproszony o przesłanie skanu dowodu lub zaświadczenia o zarobkach. Niektóre pożyczkodawcy sprawdzają zdolność pożyczkową klienta w rejestrach i bazach dłużników. Oprócz tego ważnym działaniem jest weryfikacja konta poprzez przelew na rachunek firmy.

Podsumowanie

Pożyczkodawcy dokładają wszelkich starań, aby uchronić się przed wyłudzeniem. W tym celu portali pożyczkowe stosują wygodne sposoby weryfikacji wnioskodawcy i prowadzą działalność gospodarczą zgodnie z prawem. Więc szukając zastrzyku gotówki, należy wybierać tylko sprawdzonych serwisów za pośrednictwem rankingów pożyczkowych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pożyczka, którą jesteś zainteresowany, jest całkiem bezpieczna. Jako pożyczkobiorca możesz również sobie pomóc, dokładnie czytając umowę pożyczkową oraz inne dokumenty.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments