Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Polecane i promocje

Co warto wziąć pod uwagę, zakładając rachunek osobisty?

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Banki prześcigają się w nowych ofertach. Reklamy zapewniają o kontach za 0 złotych, świetnej obsłudze i indywidualnym podejściem do klienta. W rzeczywistości jednak, jest wiele rzeczy którym warto się przyjrzeć przy wyborze konta. Jak więc wybrać najlepszy rachunek osobisty?

OPŁATY

Większość banków oferuje bezpłatne prowadzenie konta, co bardzo cieszy klientów. Jednak nie jest to jeszcze standardem. Często można natchnąć się na różnego rodzaju opłaty. Jedną z dość powszechnych jest opłata za kartę. Zdarzają się opłaty również za samo prowadzenie konta czy jego otwarcie.

Podczas wypłaty z bankomatu, może się okazać, że będziemy musieli zapłacić prowizję, jeśli kwota będzie niższa niż np. 100 zł. Niezwykle więc istotne jest dokładne zapoznanie się z tabelą opłat.

Zwróćmy szczególną uwagę na tabelę opłat i prowizji, oraz odnośniki pisane małym druczkiem. To właśnie tam zawierają się najczęściej najistotniejsze dla klienta informacje.

BANKOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY

Abyśmy mieli pewność, że pieniądze są bezpieczne, bank musi być zabezpieczony Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Objęcie tym funduszem, gwarantuje, że w przypadku np. upadku banku, pieniądze bez problemu trafią z powrotem do właściciela.

Lokowanie więc pieniędzy w instytucjach nieobjętym funduszem jest mocno ryzykowne i zdecydowanie odradzane.

OBSŁUGA KLIENTA

Temat spędzający nieraz sen z powiek. Zdenerwowani klienci czekający na obsługę to niestety częsty widok w wielu bankach. Najlepiej jakość obsługi sprawdzić na własnej skórze. Wybierając bank najlepiej wybrać się do oddziału. Sprawdzić gdzie mieszczą się najbliższe oddziały od miejsca zamieszkania czy pracy.

Bardzo przydatne są również fora, na których klienci banków dzielą się swoimi spostrzeżeniami, która placówka działa najsprawniej, a której najlepiej unikać.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY W WYBORZE?

Na pomoc przychodzą portale i blogi tematyczne. Bankowość to bardzo popularny temat. Wielu specjalistów sprawdza nowości w bankach i dzieli się swoją wiedzą. Możemy tam znaleźć aktualne rankingi, analizy i porównywarki. Na pewno warto wziąć pod uwagę portal https://centrumbankowosci.pl/ w którym poruszane są właśnie tematy z dziedziny bankowości i finansów.

Przeczytanie całej umowy bankowej, to niezłe wyzwanie. Warto więc skorzystać z pomocy specjalistów, aby dopasować najlepsze konto do potrzeb. Czytanie umowy możemy ograniczyć do minimum, czyli zapoznania się z tabelą opłat. Tej czynności nie warto bagatelizować i pomijać.

Konto bankowe wybiera się i otwiera raz na dłuższy czas, dlatego warto podejść do tematu profesjonalnie. Tak, aby poniewczasie nie żałować swojej decyzji w powierzeniu swoich środków finansowych tej, a nie innej instytucji.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments