Idealna współpraca z biurem rachunkowym

Idealna współpraca z biurem rachunkowym

Polecane i promocje

Korzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego jest ogromną korzyścią zarówno dla dużych firm, jak i jednoosobowej działalności. Jak to jednak ze współpracą bywa, trzeba trzymać się pewnych zasad, aby wzajemne relacje były w jak najlepszej jakości i utrzymały się na długo. Oczywiście dotyczy to obu stron – przedsiębiorcy oraz biura rachunkowego. Jak powinna więc wyglądać idealna współpraca z biurem rachunkowym?

Ustalenie zakresu współpracy

Biura rachunkowe zwykle mają już przygotowaną listę usług, jaką oferują w ramach współpracy z daną firmą. Z drugiej strony są często otwarte na propozycje ze strony przedsiębiorcy, więc jeżeli zależy Ci na jakiś konkretnych działaniach z zakresu księgowości i rachunków to nie krępuj się negocjować. Można w ten sposób stworzyć obustronnie korzystną umowę, z której każdy będzie zadowolony i chętny do długoletniej współpracy. Biurom księgowym zależy na tym, aby klient był przede wszystkim usatysfakcjonowany, stąd ich gotowość do negocjacji.

Co oferują biura rachunkowe

Działania z zakresu księgowości, jakie oferują biura rachunkowe obejmują między innymi doradztwo podatkowe, reprezentację w imieniu firmy lub osoby fizycznej w instytucjach podatkowych, prowadzenie księgowości firmy, rozliczenia ZUS, a nawet zajmowanie się kwestiami związanymi z pracownikami.

Zaangażowanie we współpracę

Trzeba pamiętać, że każda ze stron ma pewny zakres obowiązków, z których należy się wywiązywać. Na tym właśnie polega współpraca – dlatego tak ważne jest, aby być jednakowo zaangażowanym. Owszem, zdarza się, że na kolejne obowiązki nie mamy najzwyczajniej czasu – można w takiej sytuacji zainwestować w pełnomocnika lub pośrednika, który zajmie się dostarczaniem dokumentów do biura itp. W ten sposób nie powstaną zgrzyty i napięcia spowodowane zaległościami.

Trzymaj się terminowości dokumentów

Kontynuując myśl poprzednią – ogromnie ważne jest, aby przesyłać potrzebne dokumenty na czas. Czekanie z tym do ostatniego momentu bardzo komplikuje pracę biura, przez co powstają zaległości i zaniedbania. A uregulowanie zobowiązań podatkowych i rachunkowych MUSI być wykonane na czas. Inaczej to Ciebie pociągną za konsekwencje!

Masz wątpliwości? Skontaktuj się

Nie należy czekać z problemem czy wątpliwością do ostatniej chwili. Jeżeli mamy do czynienia z problemem podatkowo-prawnym, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać sami, koniecznie należy się skontaktować z biurem rachunkowym. Kwestie podatkowo-prawne mają często to do siebie, że im dłużej czekamy z ich interwencją, tym gorsze konsekwencje mogą z tego wyniknąć. Dlatego nie ma co zwlekać!

Konsultuj każdą ważną decyzję

Biuro rachunkowe oferuje doradztwo podatkowe nie bez powodu. Warto skorzystać z ich doświadczenia i wiedzy przed podpisaniem każdej umowy czy danych zobowiązań. Doradca sprawdzi umowę pod kątem jej obustronnej korzystności (czy taka występuje) i ogólnej wartości. Na pewno da się tym sposobem uniknąć ewentualnych kłopotów w przyszłości.

Czy doradca jest ubezpieczony?

Warto zadbać o to, aby nasz doradca podatkowy był ubezpieczony ubezpieczeniem OC. Jest to zabezpieczenie na wypadek źle podjętej przez niego decyzji, która poskutkowała realnymi szkodami z naszej strony.

Metod na udaną współpracę z biurem rachunkowym jest wiele. Powyższe przykłady są niejako podstawą do tego, aby każda ze stron była zadowolona i chciała to wspólnie kontynuować. Współpraca to bycie w drużynie – dlatego trzeba mieć zawsze na uwadze potrzeby i dobro drugiej strony.

Artykuł powstał przy współpracy z biurem rachunkowym Sygnum. Po więcej informacji na temat ich oferty zapraszamy tutaj: Biuro rachunkowe Warszawa Mokotów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o