Poczta kurier

Poczta kurier Nowe Brzesko zamów online

Małopolskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Zator jest bardzo łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Zator

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o małych rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera dużo ułatwia. Oszczędzamy przy tym czas i swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, najpierw należy zrobić zamówienie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Zator zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Najczęściej moment dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek miesięcznie warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tak wielu paczek na pewno dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przez kuriera w prost z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu i wymagało od nas siły, szczególnie gdypaczki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych okazuje się mniejsza niż opłata za każdą z przesyłek osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy towar który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od wysłania normalnej przesyłki. Także musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na gabaryty paczki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania ładunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wymiary pakunku oraz masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi paczki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stanowić właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Zator chce by wszystkie paczki były przenoszone z delikatnością, jednak należy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się obracać a nawet zostać przygnieciona przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Zator odbierając paczkę musi również ten dokument dostać i jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już oczekuje. Tym samym wydłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym powinniśmy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Zator .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments