Drogie tusze głowicowe HP - warto rozważyć zmianę drukarki

Drogie tusze głowicowe HP – warto rozważyć zmianę drukarki

Aktulności

Głowica drukująca jest elementem mechanizmu drukującego w drukarkach atramentowych. Głównym zadaniem głowicy drukującej jest przenoszenie kropli atramentu po kropli na powierzchnię papieru.

Głowica drukująca jest napędzana precyzyjnym silnikiem skokowym, który wprawia w ruch zębaty pasek. Atrament jest płynnie nanoszony na powierzchnię papieru. W przypadku głowic termicznych atrament zostaje rozpylony na powierzchnię papieru za pośrednictwem dysz. Aktualne modele drukarek posiadają zainstalowane przeciętnie ponad 400 dysz rozpylających, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie kolorów. Wiele drukarek przeznaczonych do codziennego użytku oraz do małych biur korzysta z technologii druku termicznego. Jedynie drukarki Epson korzystają z technologii piezoelektrycznej wynalezionej pod koniec lat 70.

Tusze głowicowe HP są dostępne w dwóch wariantach – trójkolorowym i czarnym. Cechą tuszów głowicowych nowej generacji jest wysoka odporność na blaknięcie. Wkłady atramentowe HP zapewniają wyraźny tekst i wysokie odwzorowanie kolorów. Formuła tuszu została opracowana w taki sposób, aby nie dochodziło do zapychania się głowicy drukującej i korozji.

Wadą tuszów głowicowych jest to, że ich pojemność wynosi jedynie 5 ml, a cena przekracza 100 zł. Stosowanie zamienników tuszów głowicowych nie zawsze się sprawdza. Niektóre drukarki atramentowe po prostu nie rozpoznają zamienników, a zatem zakup zamienników może zakończyć się ostatecznie tym, że użytkownik i tak będzie musiał wydać około 200 zł na zakup oryginalnych tuszów atramentowych.

Jeżeli drukarka jest używana okazjonalnie, zachodzi ryzyko, że tusze zaschną i nie będą się nadawały do użytku. Z kolei w przypadku gdy dokumenty i obrazy są drukowane na okrągło – czy to do pracy, czy do nauki, głowicowe tusze HP w krótkim czasie będą wymagały wymiany na nowe.

Wysokie koszty eksploatacji drukarek atramentowych HP w porównaniu z innymi drukarkami atramentowymi (np. Epson z systemem napełniania katridży), albo z drukarkami laserowymi sprawiają, że czasem bardziej opłacalny staje się zakup nowej drukarki. Przy wyborze drukarki warto zwrócić uwagę na przewidywane koszty eksploatacji. W przeciwnym razie zakup tego urządzenia można porównać do kupowania przysłowiowego kota w worku. W przypadku drukarek można zaobserwować zależność polegającą na tym, że im droższe urządzenie, tym niższe są jego koszty eksploatacji – bo w końcu dla producenta liczy się jak największy zysk ze sprzedaży.

Treść przesłana przez https://inkhouse.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments