Oferta współczesnych firm pożyczkowych: co warto o tym wiedzieć?

Oferta współczesnych firm pożyczkowych: co warto o tym wiedzieć?

Aktulności

Pożyczki pozabankowe sukcesywnie zdobywają sobie coraz większą popularność wśród polskich klientów. Potwierdzają to dobitnie statystyki obrazujące liczbę Polaków, którzy w każdym roku korzystają z usług nowoczesnych instytucji pożyczkowych. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt coraz większej liczby podmiotów oferujących takie rozwiązania, jak między innymi szybkie pożyczki krótkoterminowe czy też pozabankowe pożyczki ratalne. Już na chwilę obecną w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym pod kuratelą KNF widnieje niemal sto zweryfikowanych instytucji pożyczkowych, a liczba ta systematycznie rośnie.

Specjaliści są zgodni co do tego, że czasy, w których sektor pożyczkowy mógł być uznawany za niewiele znaczący margines w stosunku do branży bankowej już dawno odeszły do przeszłości. Aktualnie firmy pożyczkowe są w stanie podejmować równorzędną konkurencję z bankami na wielu różnych polach. Co ważne, wbrew powszechnemu stereotypowi, pozabankowi pożyczkodawcy często wygrywają konkurencję z bankami nie tylko dzięki znacznie większej przystępności swojej oferty, lecz nierzadko również po prostu dlatego, że są w stanie przedstawić klientom rozwiązania bardziej atrakcyjne w aspekcie finansowym.

Pomimo rosnącej popularności usług sektora pożyczkowego z dużą dozą pewności można jednak stwierdzić, że poziom społecznej wiedzy na temat sposobu działania firm pożyczkowych a także spektrum ich oferty nadal znajduje się na stosunkowo niskim poziomie. Co oczywiste, fakt w ten w niektórych przypadkach prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. Z drugiej strony, klienci często nie wiedzą na przykład, jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze oferty konkretnego pożyczkodawcy.

Pożyczki krótkoterminowe: najważniejsze informacje dla klientów

Wbrew często spotykanej opinii, branża takich rozwiązań, jak pozabankowe pożyczki krótkoterminowe bynajmniej nie jest sektorem pozostającym poza kontrolą. Warto tutaj wymienić następujące fakty:

  • Każdy pożyczkodawca pozabankowy przed rozpoczęciem właściwej działalności na rynku ma prawny obowiązek dokonania wpisu do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego
  • Instytucje pożyczkowe są zobligowane do działania zgodnie z zapisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim, która reguluje między innymi takie kwestie, jak maksymalne koszty pożyczek
  • Sektor pożyczkowy podlega kontroli ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Warto jednocześnie zdawać sobie sprawę, że wiele spośród firm pożyczkowych obecnych na rynku to podmioty będące częścią wielkich, międzynarodowych grup działających w wielu różnych krajach. Obecne na polskim rynku firmy pożyczkowe często są podmiotami o ugruntowanej, międzynarodowej renomie, co z perspektywy klienta stanowi dodatkową gwarancję bezpieczeństwa oraz wysokiego standardu usług.

Oferta pożyczek krótkoterminowych

Na rynku klienci znajdą pożyczki krótkoterminowe w wielu różnych wariantach. Standardowo okres spłaty szybkiej pożyczki będzie wynosił do 30 dni, jednak istnieją również firmy oferujące chwilówki z okresem spłaty na poziomie 60 a czasami nawet 90 dni. Warto również wspomnieć o licznych rozwiązaniach promocyjnych. Aktualnie wiele firm oferuje możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki przy RRSO na poziomie 0%, co dla klienta oznacza brak jakichkolwiek kosztów pożyczki. Jednocześnie należy jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku korzystania z promocji klient zawsze będzie miał obowiązek respektowania regulaminu promocji, a więc przede wszystkim terminowej spłaty zobowiązania. Ciekawą opcję z pewnością stanowią również programy lojalnościowe przeznaczone dla stałych klientów terminowo spłacających swoje poprzednie zobowiązania. Korzystając z tego rodzaju programów, klient nierzadko może obniżyć koszt kolejnych pożyczek w danej firmie nawet 20-30%.

To jednak jeszcze nie wszystko. Aktualnie wiele firm udostępnia możliwość przedłużenia pożyczki lub też jej refinansowania. Jest rozwiązanie, które w wielu wypadkach umożliwia klientom uniknięcie przykrych konsekwencji, jakie mogą wiązać się z brakiem możliwości terminowej spłaty. Do tego trzeba jeszcze dodać dość powszechną możliwość wypłaty pożyczki przez czek GIRO, a więc bez transferu kwoty pożyczki na rachunek bankowy klienta(środki są wypłacane w placówce poczty).

Więcej informacji
Artykuł został dostarczony przez portal centrumpozyczek360 – strona o pożyczkach krótkoterminowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments