Jaka jest Idea wirtualnych biur?

Jaka jest Idea wirtualnych biur?

Firma usługi

Pomysłodawca idei wirtualnego biura Ralph Gregory zauważył zapotrzebowanie na tego typu usługi już w latach 90. ubiegłego wieku. Doszedł on do wniosku, że przedsiębiorcy w wielu różnych branżach mogą ograniczyć koszty prowadzenia firmy rezygnując z posiadania własnej przestrzeni biurowej. Pierwsze wirtualne biura franczyzowe Intelligent Office, których jest twórcą istnieją do dziś i nadal są liderem na rynku.

Pomysł wirtualnych biur opiera się na połączeniu korzyści pracy zdalnej i w biurze stacjonarnym. E-biuro polega na tzw. outsourcingu biurowym. Korzystając z wirtualnego biura przedsiębiorca lub freelancer może pracować w miejscu, w którym będzie to dla niego najbardziej komfortowe, może więc wybrać pracę z własnego łóżka, w kawiarni czy latem w parku w otoczeniu przyrody. Jest to również idealna opcja dla osób, które chcą łączyć częste podróże z prowadzeniem własnego biznesu lub na początkowych etapach rozwijania firmy, kiedy poszukujemy obszarów, w których możemy zaoszczędzić.

W sytuacji kiedy spotkanie z klientem jest nieodzowne przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z przestrzeni biurowej, często istnieje też opcja wynajęcia sal konferencyjnych. Spotykając się z ważnym kontrahentem w miejscu, które korzystnie wpływa na nasz wizerunek poczujemy się pewniej jako partnerzy biznesowi, ale też zostaniemy odebrani profesjonalnie.

Przedsiębiorstwo musi posiadać adres, pod którym będzie zarejestrowane. Jeśli nie posiadamy biura stacjonarnego i z jakiegoś powodu, np. ze względów wizerunkowych nie chcemy rejestrować działalności pod naszym adresem zamieszkania, e-biuro oferuje nam wirtualny adres pocztowy. Często wirtualne biura mieszczą się w centrum dużych miast, dla klientów renomowana lokalizacja będzie dodatkowym atutem w odbiorze danej firmy.

Kto korzysta z wirtualnych biur i na jakie usługi może liczyć?

Wirtualne biura w swoich usługach oferują obsługę korespondencyjną, mailową i telefoniczną. Zazwyczaj możemy również liczyć na obsługę księgową i opcję coworkingu. Przedsiębiorca ma do wszystkiego wgląd i kontrolę poprzez specjalny panel dostępny drogą internetową. Ma również pewność, że usługi, które powierza wirtualnemu biuru są świadczone profesjonalnie. Może zająć się głównymi zadaniami bez potrzeby wgłębiania się np. w techniczne kwestie.

Nie wszystkie branże, które możemy spotkać na współczesnym rynku pracy mogą korzystać z tej opcji funkcjonowania. Najczęściej są to firmy, których działalność opiera się na handlu, pośrednictwie, doradztwie czy szeroko pojętym projektowaniu.

Szukając odpowiedniego dla nas wirtualnego biura należy zwrócić uwagę na konstrukcję umowy, na rozwiązanie metod płatności, sposobu w jaki biuro przechowuje nasze dane, czy pod każdym względem jest profesjonalne. Należy również pamiętać o sprawdzeniu lokalizacji urzędu skarbowego pod który podlega dane e-biuro. Wirtualne biura otwierają nowe możliwości dostosowane do współczesnego rozwijającego się rynku pracy. Warto się na nie otworzyć prowadząc własny biznes. Dopasowując sposób pracy do stylu życia i rodzaju osobowości, uelastyczniając go można poprawić komfort pracy, co wpływa w sposób oczywisty na produktywność danego przedsiębiorstwa, która przekłada się na realne zyski dla firmy.

Więcej informacji
Informacje dodatkowe dostępne są na stronie https://wirtualne-biura.com – katalogu firm oferujących usługę wirtualnego adresu.
0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments