Jak korzystać z doradztwa kredytowego?

Jak korzystać z doradztwa kredytowego?

Finanse osobiste Kredyty

Z doradztwa kredytowego należy korzystać rozsądnie. Nie różni się ono pod tym względem od innych usług, jest co najwyżej trochę słabiej znane przeciętnemu obywatelowi. To się jednak zmienia. Z każdym rokiem coraz więcej osób zyskuje doświadczenie we współpracy z doradcą kredytowym.

Jak korzystać z doradztwa kredytowego?

Na rynku pojawiają się też kolejne firmy, pomagające klientom w wyborze najlepszego produktu bankowego. Zniechęcenie powodowane koniecznością płacenia doradcy zmniejsza się. Usługobiorcy dostrzegają bowiem szansę oszczędności, wynikających z umowy zawartej z bankiem na preferencyjnych warunkach. Wśród dodatkowych korzyści są te związane z ograniczeniem stresu oraz sprawniej przebiegającym procesem wnioskowania o kredyt.

Wiedza merytoryczna i bezproblemowa komunikacja

To priorytetowe aspekty współpracy z doradcą kredytowym. Wiedza takiego specjalisty na ogół idzie w parze z jego kompetencjami komunikacyjnymi. Ktoś zorientowany w meandrach ofert bankowych ofert nie musi kluczyć czy robić fałszywie dobrej miny. Zna się na swojej pracy, więc może przestawić klientowi rzetelny obraz sytuacji. Bez ubarwiania czy nakłaniania do skorzystania z propozycji konkretnej instytucji finansowej. Profesjonalne doradztwo kredytowe da się poznać po przedstawieniu różnych opcji działania. Fachowiec nie wita klienta zachętą do skorzystania z jedynej i najlepszej oferty. Na początku zapyta o oczekiwania potencjalnego kredytobiorcy, pozna jego sytuację finansową oraz omówi najbliższą przyszłość.

Dobry doradca nie ucieka od odpowiedzi na podstawowe pytania, dotyczące chociażby możliwych strat finansowych czy dodatkowych opłat, wynikających z podpisania umowy z bankiem. Jeżeli udało się znaleźć takiego specjalistę od kredytów, warto się go trzymać. A gdy po wstępnym spotkaniu klient czuje się jeszcze bardziej zagubiony, lepiej szukać dalej. Doradca kredytowy to coraz lepiej znana profesja, której wykonywania podejmują kolejne osoby. Konkurencja na rynku takich usług jest niemała, co pozwala klientom na swobodne wybieranie, a następnie płacenie za usługi naprawdę dobrej jakości.

Czy zatrudnić doradcę kredytowego?

Doradca kredytowy to osoba, która może reprezentować jeden bank. Jego klienci muszą się jednak liczyć, że zostaną im zaprezentowane propozycje tej jednej instytucji finansowej. Niektórych to nie zniechęca. Licząc na maksymalne skrócenie procesu ubiegania się o kredyt, od razu udają się do konkretnego banku. Taka strategia może się udać, ale z punktu widzenia interesów klienta o wiele rozsądniej postawić na niezależne doradztwo kredytowe. Zajmują się nim firmy, wyspecjalizowane w porównywaniu ofert różnych banków. Ich pracownicy starają się jak najdokładniej poznać sytuację finansową klienta, a następnie zaprezentować mu kredyt o najlepszych warunkach. Czasami takich ofert jest kilka, wówczas kredytobiorca może złożyć wnioski w oddziałach różnych banków i poczekać na odpowiedzi. Zwiększa to szanse uzyskania potrzebnych środków.

Bez doradcy kredytowego generalnie jest trudniej, a na pewno dłużej. Uzyskanie wsparcia finansowego od banku wymaga złożenia obszernej dokumentacji, dotyczy to zwłaszcza kredytów hipotecznych. Fachowe doradztwo kredytowe polega na przeprowadzeniu klienta przez kolejne formalności. Komuś niezorientowanemu w temacie zajmuje to o wiele więcej czasu. Doradca wskaże od razu, gdzie się udać i jakie dokumenty załatwić. Pomoże wypełnić wniosek, a nawet udzieli wsparcia już po podpisaniu umowy z bankiem. Także wówczas fachowa wiedza bywa nieoceniona, chociażby w planowaniu domowego budżetu, w którym muszą zostać uwzględnione kolejne comiesięczne spłaty zadłużenia.

Pytanie czy zatrudnić doradcę kredytowego coraz częściej zastępowane jest tym dotyczącym sposobu korzystania z takich usług. Świadczą je obecnie ludzie o różnych kompetencjach, odmiennym doświadczeniu czy podejściu do klienta. Najlepiej znaleźć kogoś mówiącego przysłowiowym ludzkim językiem, osobę znającą się na swojej pracy i zainteresowaną poszerzaniem grona zadowolonych klientów.

Więcej informacji
Więcej informacji jest dostępnych na stronie https://optymalnykredyt.pl/ – biuro ekspertów finansowych w Warszawie.
0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments