Świąteczne DIY - wykorzystaj swoje umiejętności

Świąteczne DIY – wykorzystaj swoje umiejętności

poradniki

Za oknem wesołe śnieżynki tańczą radośnie chwaląc się koronkowymi spódniczkami, roześmiane brzdące igrają na śniegu rzucając śnieżkami, a zakochana para wiruje na lodowisku podziwiając rozgwieżdżone niebo. W domu nieopodal trwają przygotowania do uroczystej wieczerzy.

Świąteczne DIY – wykorzystaj swoje umiejętności

Wszędzie pachnie piernikami, zupą grzybową i pierogami. W salonie stoi choinka do samego sufitu. Chwali się swoimi błyszczącymi bombkami i małymi światełkami, które niczym biżuteria zdobią każdą gałązkę. Jest jeszcze kominek ze świątecznymi skarpetami, świece…a na dachu już słychać jak renifery stukają kopytami. Święta Bożego Narodzenia to chyba jedyny taki czas w roku, kiedy atmosfera i klimat stworzony dzięki niecodziennej aranżacji wnętrza, pozwala nam poczuć „magię”. Mimo że sklepy są pełne grających na gitarze Mikołajów i plastikowych gwiazdek, warto jest stworzyć dekoracje własnoręcznie – czas spęczony w ten sposób, już sam w sobie może stać się receptą na wesołe Święta!

Na początek świątecznego DIY – składniki, miejsce, właściwy styl i możesz rosnąć w siłę!

Zrobienie dekoracji bożonarodzeniowej własnoręcznie od a do z jest bardzo trudne. Chyba że zawodowo zajmujesz się wykonywaniem bombek, w wolnych chwilach szydełkujesz tasiemki, a na balkonie hodujesz jodły i świerki. Raczej mało prawdopodobne, więc pozostaje zakup potrzebnych materiałów. Robienie dekoracji jest trochę jak pieczenie ciasta. Jak nie kupisz dobrej mąki i jajek, to nawet dyplom piekarza Ci nie pomoże. Możesz zacząć od najprostszego stroika (zielona gałązka, bombki, wstążka), ale kup ozdoby które Ci się podobają i które (to bardzo ważne) pasują do pomieszczenia, w którym będą się znajdować. To ma być świąteczny akcent spójny ze stylem wypracowanym wcześniej, a nie odstający od reszty przedmiot.

Wybierz funkcjonalne miejsce na ekspozycje. Nie masz przecież ochoty ciągle przestawiać swego dzieła, albo schować go za telewizorem, gdzie nikt go nie zobaczy. W miarę zdobywania doświadczenia skuś się na wykonanie bardzo modnego (i z jakiś względów koszmarnie drogiego w sklepach) świątecznego wieńca. Nie obejdzie się bez kleju na gorąco (można pożyczyć na pierwszy raz). Do tego styropianowy okrąg, wstążka, szyszki, bombki, śnieg w spreju, a może brokat. Tylko pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej kolorystyki.

Wykorzystaj swoje umiejętności z innych dziedzin

W ostatnich latach rynek przedmiotów dekoracyjnych urósł w siłę do tego stopnia, że w grudniu znajdziemy w sklepach ozdoby z wielu materiałów, które na pierwszy rzut oka nawet nie kojarzą się ze Świętami. Jeżeli umiesz choć trochę szyć, zbić gwoździem dwie listewki (uwaga na paluchy!) lub uwielbiasz piec pierniczki to znaczy, że masz w rękach fach do stworzenia przytulnej atmosfery w swoim otoczeniu bez wydawania kroci. Zastąp ciastka masą solną. Wykrój gwiazdki i reniferki. Chop to piekarnika i gotowe! Wystarczy pomalować i dołączyć do stroika, czy powiesić na choince. Dla stolarzy amatorów może zamiast choinki drewniana półka w kształcie piramidy, a na półce kolekcja świątecznych aniołków – bardzo nowocześnie i funkcjonalnie zarazem.

Niech będzie światłość…

Czym byłyby Święta bez blasku świec? Sztuczne światło może nie jest tak nastrojowe jak te naturalne, ale ma jedna podstawową zaletę – możesz go połączyć z każdą dekoracją bez obawy wizyty wozu strażackiego pod twoim domem. Rozświetlony lampkami led wieniec zrobi wrażenie już na wejściu do twego odświętnie przystrojonego domu. Trzymaj takie światełka w zapasie. Gdy zaskoczy Cię niespodziewany gość wystarczy słoik, lampki, bombka czy szyszka… i lampion na prezent gotowy!

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą https://czakos.pl/ – hurtownią i importerem artykułów dekoracyjnych.
0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments