Montaż mebli kuchennych.

Montaż mebli kuchennych.

Warto przeczytać

Wraz ze wzrostem zarobków, rośnie rynek remontów i usług budowlanych. Polacy coraz chętniej remontują swoje mieszkania, wymieniają meble. Według badań GUS najczęściej remontujemy kuchnie i łazienki. W artykule poznasz pracę monterów mebli kuchennych i proces tworzenia mebli na zamówienie.

Przed montażem mebli, musimy udać się do firmy specjalizującej się w produkcji mebli na zamówienie. Na miejscu otrzymamy katalogi mebli, przykładowe realizacje. Po określeniu jakie meble nas interesują, dokonujemy wyboru uchwytów meblowych. Następnie monter mebli przyjeżdża do mieszkania klienta i dokonuje pomiaru pomieszczenia. Po kilku dniach czeka nas ponowna wizyta w firmie meblarskiej. Zostaje nam przedstawiony projekt wizualny naszych mebli kuchennych. Po ewentualnych poprawkach i zaakceptowaniu wpłacamy zaliczkę. Czas od zamówienie do montażu mebli to 3 do 4 tygodni.

Tak wygląda zamawianie mebli od strony klienta. A jak wygląda to okiem montażysty mebli?
Klienci są coraz bardziej wymagający. Wiedzą czego chcą i ciężko im narzucić swoją koncepcję. Problemów nie brakuje. Najczęstszymi z nich jest dopasowanie wszystkich mebli w często ciasnym pomieszczeniu kuchennym tak, aby do wszystkich szafek był dostęp i wszystkie szuflady i drzwiczki szafek otwierały się bez zawadzania o inne elementy mebli. Tu właśnie wychodzi doświadczenie lub jego brak firm meblarskich. Częstym problemem spotykanym na forach dyskusyjnych jest uderzanie i obijanie szafek o siebie. Kolejnym błędem jest niewłaściwe planowanie szafek narożnych, w których jest utrudniony dostęp do głębszych partii szafek. Jeśli chcemy tego uniknąć zdajmy się na doświadczenie i rady monterów mebli. Dokładne wymierzenie i rozplanowanie to gwarancja satysfakcji klienta.

Czym kierować się przy wyborze mebli kuchennych?
Pierwszą rzeczą jest cena za usługę. To kryterium zwycięża. Kolejną cechą jest dobra ocena firmy produkującej meble oraz fachowość ich usług monterskich. Dobra opinia o firmie sprawia, że nieco wyższa cena za usługę zwycięża przy podejmowaniu decyzji. Kolejnym elementem przy wyborze mebli kuchennych jest materiał z jakiego są wykonane oraz solidność i estetyka oferowanych uchwytów i gałek do mebli. Sklep Agra Art zaopatruje największe firmy meblarskie w uchwyty i gałki do mebli kuchennych, łazienkowych, salonowych. Jeśli w firmie, w której zamawiasz meble dostępna jest oferta uchwytów i gałek dystrybutora Angra Art możesz być pewien, że dobrze trafiłeś. Angra Art to dystrybutor polskich i zagranicznych uchwytów meblowych najwyższej jakości. Dokonując wyboru mebli warto poprosić sprzedawcę o katalog ozdobnych listew. Drewniane listwy ozdobne zakrywają wszystkie nierówności na ścianie i ładnie łączą meble kuchenne ze sobą. Listwy tworzą estetyczne zakończenie mebli kuchennych. Im więcej listew posiada sklep, tym dokładniej dopasujemy je do naszych frontów meblowych.

Praca monterów mebli.
Montażysta mebli to najczęściej stolarz przeszkolony do obsługi narzędzi budowlanych. Podstawowym narzędziem pracy jest wiertarka udarowe, wkrętarka, młotek, śrubokręta, piła do precyzyjnych cięć drewna. Nie każdy nadaje się do tego zawodu. Potrzebna jest siła fizyczna, ciężkie meble trzeba wnieść do kuchni klienta i zamontować na ścianie. Oprócz tężyzny fizycznej potrzebny jest także rozum. Rzadko kiedy obie cechy idą w parze. Racjonalne i zgodne z projektem zamontowanie mebli jest trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Dodatkowo wymagany jest zmysł estetyki i dokładności podczas wykonywanej pracy. Jeśli posiadasz wspomniane cechy możesz podjąć ciekawą, pełną wyzwań oraz dobrze płatną pracę. Monterzy mebli są specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy. Jak wynika z badań serwisu praca4u, ich pensje wahają się od 4 do 7 tysięcy złotych brutto. Niedobór osób zajmujących się montażem mebli wiąże się z nieustannym drenowaniem naszego rynku pracy przez firmy zagraniczne. Za granicą zarówno stolarz jak i monter mebli zarabia 2 – 3-krotnie więcej niż na naszym rodzimym rynku. nie dziwi więc fakt, że monterzy wyjeżdżają do pracy za granicę, głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Norwegi.

Koszt mebli kuchennych.
Na koszt mebli do kuchni pod zamówienie klienta wraz z montażem składa się przede wszystkim wielkość pomieszczenia i związana z nią ilość szafek kuchennych. Kolejnym elementem składającym się na cenę jest materiał z jakiego będą stworzone meble. Nie zapominajmy też o elementach wykończenia mebli takich jak gałki i uchwyty oraz drewniane listwy ozdobne. Przyjmując średnią wielkość kuchni o powierzchni 10 metrów kwadratowych oraz nie wyszukanych materiałach użytych przy produkcji możemy przyjąć, że cena mebli kuchennych wraz z montażem to koszt rzędu 20 – 25 tys złotych. Przy mniejszych kuchniach na przykład 6 m2 cena będzie oscylowała w granicach 15 tys. zł. Dużo tańsze są gotowe meble dostępne w sklepach meblowych. Ich cena to kilka tys. zł plus montaż po naszej stronie. Przy dużych kuchniach możemy pokusić się o tańsze rozwiązanie. Przy małych kuchniach zmuszeni jesteśmy skorzystać ze specjalistycznych firm, które zagospodarują każdy zakamarek naszej kuchni meblami na zamówienie.

Przeczytaj także ekutno.pl/pl/642_materialy_partnera/42310_uchwyty_do_mebli_kuchennych.html

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments