Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze To W Rybach

Pozostałe

Poznaj Najważniejsze Punkty Odżywcze Obecne W Rybach Świeże ryby – często te pełne i morskie (łosoś, śledź, makrela), ale same hodowlane (pstrąg, karp) – obfitują w witaminy, mikroelementy oraz nowe elementy odżywcze. Które spośród nich kosztować i dlaczego? Poznaj powody, dla jakich warto urozmaicić jadłospis, przychodząc do niego ryby morskie i słodkowodne.

Poznaj Najważniejsze Punkty Odżywcze Obecne W Rybach

Spożycie ryb w Polsce – mimo coraz większej otwartości na kolejne smaki, a ponadto rosnącej świadomości zdrowego odżywiania – jest zawsze małe. Statystyczny Polak kosztuje ok. 13 kg ryb rocznie, podczas gdy Japończyk blisko pięć razy więcej. Dietetycy zalecają, aby jeść ryby nawet 2-3 razy w tygodniu – ze powodu na ich liczba odżywczą i prozdrowotną. Jakie składniki można odkryć w rybach?

Kwasy omega-3
W rybach morskich obecne są m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Działanie tych kontaktów na układ dobry istnieje nie do przecenienia: zacząwszy od pozytywnego wpływu na wspieranie rozwoju układu nerwowego, poprzez łagodzenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie miażdżycy i zakrzepom, aż po regulowanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we natur. Coraz częściej trzyma się kwasy omega-3 z życiem antydepresyjnym, i nawet z profilaktyką nowotworów.

Mikro- i makroelementy
W rybach znajdziemy m.in.:

fosfor (bierze start w ciągach regeneracyjnych),
selen (ma działanie antyoksydacyjne i przechowuje komórki przed działaniem wolnych rodników),
jod (wspomaga dobre funkcjonowanie tarczycy),
fluor (myśli o stan kośćca i wzmacnia zęby).
Ponadto w ciele ryb obecne są witaminy: A, E i C. Obejmuje ono jeszcze wartościowe źródło witaminy D, która stanowi wyjątkowo ważna w życiu homeostazy organizmu, pyta o jego siła i liczy układ z obowiązującą pracą układu hormonalnego.

Potrzebne białka i aminokwasy
Mięso ryb zaleca się wysoką ilością białka i lizyny, cysteiny i metioniny, czyli aminokwasów niezbędnych ludzkiemu organizmowi, i poprzez niego niewytwarzanych. Określają się wysoką strawnością i są brane w niedaleki 90%. Uważa toż dobry pomysł na pełny stan odżywienia organizmu – i przy tym decyduje budowę mięśni, produkcję kolagenu, poprawia koncentrację.

zobacz również Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments