Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji publicznej i dochody z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r.

Pozostałe

Kwoty subwencji publicznej i dochody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wiadomość o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach zwróconych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty przychodów z tytułu PIT, ponieważ w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach że się okazać, że przez jakiś czas podobnych nie zobaczymy.

Informację o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach zwróconych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów zwróciło na prostej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (zrobienie w I kwartale i plany na pełen rok 2020), dochody JST z tytułu startu w podatku dochodowym z osób fizycznych, a i wpłatach na stronę równoważącą subwencji ogólnej (zrobienie w I kwartale i plany na pełen rok 2020).

Wydane przez resort dane publikujemy w pełnie w terenie „multimedia”. W tekście stworzonego przez epidemię tąpnięcia w ziemi natomiast jego nieuchronnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na zorganizowane poprzez nie w pierwszym kwartale dochody z PIT (w niniejszym terminie skutki ekonomiczne epidemii dodatkowo nie odnalazłyśmy się w szerokiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), gdyż że się okazać, że osiągnięcie ich na identycznym okresie w pozostałych kwartałach pewno być wysoce skomplikowane, albo nawet niemożliwe.

– Tak faktycznie to, co się w współczesnej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, kiedy ktoś wkłada nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, dodatkowo nie spadliśmy, nic nas też nie boli, jednak za chwilę obecny upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem utrzymując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w pierwszym kwartale nowego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak duży będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments