Cena benzyny już prawie w całym kraju poniżej 4 zł za litr

Cena benzyny już prawie w całym kraju poniżej 4 zł za litr

Aktulności

Benzyna Pb95 na stacjach paliw kosztuje średnio 3,92 zł za litr, tj. o 7 groszy niższej niż przed tygodniem – wskazali analitycy e-petrol. Aktualne ceny benzyn zaledwie kilka groszy dzieli od historycznych minimów z początku marca 2016 roku – dodali.

Według analityków e-petrol, gwałtowna obniżka notowań ropy na światowych giełdach, jaka miała miejsce w ubiegłym tygodniu, nie pozostała bez wpływu na sytuację cenową w polskich stacjach.

Wskazali, że największy – wynoszący 10 groszy na litrze spadek, dotyczy średniej, ogólnopolskiej ceny Pb98, która obecnie oferowana jest po 4,29 zł/l. Dodali, że do osiągnięcia najniższego w historii notowań e-petrol.pl poziomu cenowego brakuje jej tylko 5 groszy.

Podobnie jest w przypadku benzyny Pb95, sprzedawanej dziś przeciętnie po 3,92 zł za litr, tj. o 7 groszy niższej niż przed tygodniem i zaledwie o 3 grosze wyższej od dotychczasowego minimum cenowego. Obniżki nie ominęły również diesla i autogazu, które są tańsze o 7 i 4 grosze, a ich ceny wynoszą: 4,04 oraz 1,75 zł za litr – wskazali.

Portal podał, że w rankingu województw, w których paliwa są najtańsze, zdecydowanym liderem jest Śląskie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 za 3,77 zł, Pb98 4 zł i diesla 3,88 zł/l. Na Opolszczyźnie natomiast e-petrol.pl odnotował najniższą, średnią cenę autogazu na poziomie 1,57 zł/l – czytamy

Jak wskazał e-petrol, już tylko w dwóch województwach – zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim – średnia cena benzyny 95-oktanowej przekracza 4 zł. Litr tego paliwa kosztuje tam 4,09 i 4,05 zł.

W pierwszym z tych regionów najwięcej płaci się również za zakup Pb98 i oleju napędowego: 4,45 i 4,19 zł/l. Tak jak w zeszłym tygodniu autogaz jest najdroższy na Mazowszu, gdzie jego litr sprzedawany jest przeciętnie po 1,86 zł/l – podał portal. źróło wnp.pl

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments