poczta polska

Poczta Polska jako dobra firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Pozostałe

Poczta Polska jako sama firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych. Każdego dnia ponad 25 tys. listonoszy pracownikach w Zespole Polskiej doręcza listy i paczki milionom Polaków. Poczta, jako najszybsza plus pierwsza spółka infrastrukturalna w świata ma odpowiednim potencjałem oraz doświadczeniem, które jest przydatne do technicznej obsługi wyborów korespondencyjnych.

Operatorzy pocztowi i kurierscy w Polsce także na świecie nadal realizują swoje działania każdego dnia. Pandemia przeorganizowała jedynie sposób, w który to działają. Przesyłki nadal wchodzą do ludzi, tyle że w znacznie estetycznej formie, dobrej z prawami Ministra Zdrowia oraz zaleceniami ekspertów.

W ramach procedowanej w Urzędzie RP ustawy Poczta Polska ma technicznie obsłużyć głosowanie korespondencyjne w zestawach prezydenckich. Rola Poczty Polskiej polegać będzie na oddaniu do wyborców pakietów wyborczych, a następnie przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych. Będzie to możliwe zadanie logistyczne dla operatora pocztowego, zgodne z grudniowym pikiem przedświątecznym, w którym pocztowcy dostarczają klientom większą grupę przesyłek, niż w tamtych momentach w roku.

– Wyznaczone nam zagadnienie jest potwierdzeniem wartości Poczty Polskiej jako firm zaufania publicznego. Zrealizujemy je z największą starannością, oczywiście jak pracujemy to każdego dnia od ponad 460 lat. Każdego roku dostarczamy ponad 1,5 mld przesyłek. W ubiegłych latach dostarczaliśmy pakiety do głosowania do głów niepełnosprawnych, od 11 lat odpowiadamy również za dostawę do nauk pakietów maturalnych. Żaden inny podmiot w Polsce, co oczywiste, nie jest racja bogatego doświadczenia jeśli należy o doręczanie różnego rodzaju przesyłek – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

W korporacji trwają przygotowania do technicznej obsługi wyborów, intensywne prace uważają na celu przygotowanie wszelkich rozwiązań logistycznych, informatycznych i organizacyjnych, które dadzą sprawną obsługę procesu wyborczego. Poczta dysponuje kadrą nie tylko logistyków, ale same informatyków a własnych specjalistów, którzy zadbają o zaplanowanie bezpiecznego przebiegu dostarczania pakietów wyborczych. Trwa nabór pracowników, którzy poza swoim dotychczasowym zakresem obowiązków, będą wspierać obsługę wyborów. Odpowiednie wytyczne i ćwiczenia otrzymają listonosze i wszystkie osoby zatrudnione w produkcję zadań związanych z wyborami.

– Dzięki naszym gościom oraz możliwościom organizacyjno-logistycznym jesteśmy całym w Polsce podmiotem dobrym do skutecznej obsługi wyborów korespondencyjnych. Mamy tę misję jako zaszczyt i zobowiązanie wobec obywateli – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. zatrudnionych na umowy o pracę, dysponuje flotą ponad 6 tys. aut dostawczych różnego typu i siecią ponad 7,6 tys. placówek pocztowych.

zobacz również Poczta Polska jako sama firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments