Kiedy Amazon wejdzie do polski?

Praca Amazon Chocianów

Pozostałe

Amazon to dzisiaj jeden z najzwyklejszych serwisów internetowych oferujących sprzedaż wysyłkową. Jego istotne wartości to wyjątkowy asortyment, częste, bardzo znane sprzedaże oraz szybka sięga do odbiorcy. Niestety użytkownicy z Polski nie mogą się w duzi cieszyć ofertą Amazona – portal nie jest naszej strony internetowej.

Praca Amazon Strzegom

Próba wprowadzenia na amazon.pl mija się automatycznym przejściem na niemiecką odsłonę serwisu (która na powodzenie jest oddana na język polski). Rzecz ta zajmuje za sobą sporo niedogodności, jak np. o dużo większe koszty wysyłki. Nie ważna się zatem dziwić, że wiele kobiet odkłada na okres, kiedy Amazon wpisze do Polski. Sprawa jest dosyć skomplikowana, jednak na widać nie beznadziejna – wiele czynników wskazuje, że przyjdzie to teraz niedługo.
Praca Amazon Strzegom

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Czy wejście na polski targ będzie zyskowne dla Amazona?

Aukcję internetowa z pewnością jest dobrym biznesem, ale trzeba przyznać, iż nie jest pokaźnej części naszej gospodarki. Uczy się, że właśnie ok. 5% całkowitego handlu w Polsce przenosi się w Internecie. Mimo wszystko więc nie jest chora reklama dla Amazona, a wręcz przeciwnie. Świadczy to, że sprzedaż wysyłkowa nad Wisłą ciągle się rozwija, co taki gigant w sfery może dobrze wykorzystać. Liczba Polaków dokonujących zakupy w Internecie wciąż rośnie, a dużo z niecierpliwością czeka, aby móc wreszcie dokonać zakupy w naszym serwisie Amazon. Z dobrą strategią biznesową, kampanią marketingową i dobrymi cenami wysyłki Amazon mógłby powalczyć o środowisko lidera wśród film oferujących takie pomoce w swym świata. Nie potrzeba chyba dodawać, iż na obecne całe sprawy firma zajmuje praktycznie nieograniczone środki.

Jakie są oficjalne plany firmy?

Przedstawiciele Amazon Polska są bardzo malowniczy i niechętnie mówią się co do programów firmy dotyczących wprowadzenia na lokalny rynek. Nie chodzi się jednak martwić, że serwis zapomniał o Polsce, ponieważ od paru lat otwiera tutaj centra logistyczne. Póki co chodzą obecnie w Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu i Kołbaskowie pod Szczecinem. Najprawdopodobniej za następnie w Gliwicach zostanie założone kolejne (choć Amazon też tego oficjalnie nie potwierdził).

Praca Amazon Strzegom

Jakie są szanse na wprowadzenie Amazona do Polski?

Znacznie bardzo bogate. Nie ważna zapominać, że Amazon to szczególnie prowadzone przedsiębiorstwo, które jednak chodzi do dominacji na placu. Zatrudnione na ogromniejszych stanowiskach na widać nie przegapią okazji, by rozwinąć się w tamtym, obiecującym kraju. Nadziei dodają ostanie przedsięwzięcia Amazona, takie jak tworzenie wspominanych centrów logistycznych, tłumaczenie aplikacji na język polski czy promowanie swojego serwisu w własnym Internecie. Jednakże stoją nam jedynie spekulacje, bo oficjalnych zdań na aktualny materiał póki co brak. Zapewne specjaliści ciągle badają nasz rynek, aby nie podzielić losu dużo firm zza oceanu, które próbowały poszerzyć swoją rola o Europę Wschodnią, ale, z racji zbyt małej nauki o facecie z tego zakresu, poniosły klęskę. Dobrze jednak, by Amazon nie zwlekał za długo, bo ktoś chyba go uprzedzić – konkurencja nie śpi.

Praca Amazon Strzegom

Artykuł powstał przy współpracy Kiedy Amazon wejdzie do polski?

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments