Jak zarobić przez internet w sieci afiliacyjnej MyLead

Jak zarobić przez internet w sieci afiliacyjnej MyLead

Artykuł Miesiąca

Prowadząc, działalność w Internecie częstym pytanie jest to, czy da się nam tym zarobić. Zarabianie w sieci, jest oczywiście możliwe i wcale nie musi być trudne. Możliwość monetyzacji naszego kanału zależy od kilku ważnych czynników. Po pierwsze musimy określić, jak chcemy, zarabiać na tym, co robimy w Internecie, a po drugie należy, dokonać analizy tego, kim są nasi odbiorcy. Do punktu pierwszego najlepiej sprawdzi się sieć afiliacyjna, natomiast do punktu drugiego przydatne może być Google Analytics.


Czym jest sieć afiliacyjna?
Sieć afiliacyjna to inaczej zbiór wielu programów partnerskich z różnych dziedzin w jednym miejscu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób chcących zarabiać w Internecie. Posiadając kanały takie jak blog czy też Social media możemy dołączyć do danego programu i zarabiać w zamian za polecanie. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla wydawcy, jak i dla podmiotów które reklamę zamawiają. Mogą oni dzięki temu dotrzeć do dużego grona odbiorców, potencjalnie zainteresowanych ich usługami lub produktami. Jedną z bardziej popularnych sieci afiliacyjnych na polskim rynku jest MyLead.
Należy pamiętać, aby dobór programu partnerskiego dostosowany był do tematyki, jaką się zajmujemy. Jeżeli prowadzimy bloga związanego z finansami, możemy zainteresować się programami z branży lokat czy też porównywarkami finansowymi. Natomiast jeżeli prowadzimy Fanpage na Facebooku, na którym recenzujemy i testujemy, produkty elektroniczne to dobrym posunięciem może być rozważenie programów oferujących np. cashbacki za zakupy.


Dlaczego warto korzystać z sieci afiliacyjnej?
Jest to dobry sposób na zarabianie w Internecie, ponieważ nie mamy tutaj żadnych dodatkowych wydatków, korzystamy z gotowych wzorów i nie musimy wymyślać nic nowego, nie jesteśmy też przywiązani do jednego miejsca. Mamy spory wybór programów partnerskich. Jest to też dobry sposób na wypracowanie sobie dochodu pasywnego, afiliacja działa bowiem cały czas, gdy odnośniki do niej znajdują się w naszym medium,


Dlaczego MyLead?
MyLead jest jedną z największych sieci afiliacyjnych w Polsce. Zdecydowanie jest to jedno z najlepszych miejsc, dla które osób poważnie myślą o zarabianiu w sieci. Ilość dostępnych programów sprawia, że praktycznie każdy znajdzie tam coś odpowiedniego. W MyLead dostępnych jest ponad 1500 programów partnerskich w aż 16 kategoriach. Serwis proponuje też kompleksową pomoc nowym użytkownikom, tak, aby, jak najlepiej wdrożyli się oni w działanie sieci. Możesz poprosić o pomoc w doborze odpowiedniej tematyki reklamowej dla twojego medium oraz metodę, która będzie dla ciebie najlepsza.


Metody rozliczania

Model COD (cash on delivery) polega na tym, że pieniądze otrzymuje się w zamian za pozyskanie klienta, który zakupił towar online, natomiast płatności dokonał przy odbiorze produktu.


Model PPI (pay per install) w tym modelu zadaniem wydawcy jest zachęcić odbiorcę do zainstalowania aplikacji na komputer, czy też urządzenie mobilne. Mogą to być np. gry lub też różnego rodzaju programy optymalizujące.


Model CPS (cost per sale) chyba najpopularniejszy model rozliczania, Klient musi dokonać zakupu danego przedmiotu, następnie wydawca dostaje za to z góry ustaloną prowizję, zazwyczaj jest ona procentowa. Oznacza to, że im więcej wyda klient, tym większy zysk wydawcy. W modelu tym jako reklamodawców najczęściej można spotkać sklepy internetowe, ale też różnego rodzaju kursy online.


Model CPL (cost per lead) Zysk wypłacany jest tutaj od pozyskanego klienta, który musi, np. założyć konto da danym portalu, czy też zapisać się do newslettera. Prowizja ustalana jest zazwyczaj jako stała suma od jednego pozyskanego klienta.


Model CPA (cost per action) prowizja uzyskiwana w tym przypadku, naliczana jest od tego, czy klient wykonał, jakąś czynność np. pobrał i zagrał w grę mobilną,


Ile można zarobić?
Na to pytanie nie ma niestety jednej prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaką masz społeczność zbudowaną wokół siebie. Nie chodzi jednak tylko o to, aby była ona duża, ale przede wszystkim o to, aby była aktywna i chętnie podejmowała działania. Musisz umieć zachęcić swoich odbiorców do podjęcia odpowiednich działań, dzięki którym będziesz mógł zarabiać.

czyta również Jak zarobić przez internet poradnik

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments