Kredyt konsolidacyjny - opinie o ofertach

Kredyt konsolidacyjny – opinie o ofertach

Artykuł Miesiąca

Zastanawiasz się, jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny? Według haseł reklamowych każda oferta bankowa wydaje się atrakcyjna i warta uwagi. Jednak aby przekonać się, czy rzeczywiście warto skorzystać z danego produktu, dobrze jest sprawdzić opinie na jego temat wyrażone przez osoby, które z niego korzystały. Sprawdź, gdzie szukać takich ocen kredytów, a także czym kierować się przy wyborze oferty.

Na początku przypomnijmy, po co bierze się kredyt konsolidacyjny ( https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ). Jest to dość specyficzny rodzaj kredytu, ponieważ służy on do spłaty innych zobowiązań. Jeśli na przykład spłacasz raty za samochód, masz też do regulowania kilka pożyczek i kartę kredytową, możesz je wszystkie skonsolidować, czyli zamienić na jeden nowy kredyt, by spłacać miesięcznie wyłącznie jedną ratę.

Kredyt konsolidacyjny – jakie opinie ma to rozwiązanie?

Głównym powodem, dla którego bierze się kredyty konsolidacyjne, jest więc ułatwienie sobie spłaty zadłużenia – łatwiej bowiem pamiętać o jednej racie niż o kilku i można ją ustalić na takiej wysokości, by nie obciążała zanadto budżetu. Dla wielu osób konsolidacja to także jedyny sposób na pozyskanie dodatkowej kwoty na dowolny cel – przy dużym zadłużeniu dość trudno wziąć kolejną pożyczkę, natomiast przy konsolidacji pożyczenie dodatkowej gotówki zwykle nie stanowi problemu.

Ogólnie kredyt konsolidacyjny ma opinie produktu przeznaczonego dla osób nadmiernie zadłużonych, czyli takich, które zaciągnęły zbyt wiele różnych zobowiązań i odczuwają problemy z ich regulowaniem. Ze względu na to, że takich osób jest całkiem sporo, konsolidacja cieszy się dość dużą popularnością, a banki prześcigają się w oferowaniu jej na atrakcyjnych warunkach.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny – gdzie znaleźć opinie o ofertach?

W zasadzie już każdy większy bank proponuje pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, ale opinie na temat poszczególnych produktów nie zawsze bywają pozytywne. Zdarza się, że klienci narzekają na duże ograniczenia w kwestii łączenia zobowiązań. Nie wszystkie banki chcą konsolidować np. pozabankowe chwilówki, inne z kolei nie uwzględniają kart kredytowych. Niektóre oferty okazują się także trudno dostępne ze względu na skomplikowane formalności związane np. z koniecznością dostarczenia do banku wielu dokumentów dotyczących dochodów oraz konsolidowanych zobowiązań.

Na pierwszy rzut oka wszystkie oferty banków wydają się atrakcyjne i przyjazne – w praktyce jednak bywa z tym różnie. Właśnie dlatego aby znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny, warto poznać opinie na temat ofert klientów, którzy z nich korzystali. Cenne są również oceny niezależnych ekspertów finansowych, którzy z kolei potrafią spojrzeć na produkt fachowym okiem i przeanalizować go pod względem istotnych parametrów np. rzeczywistych kosztów zaciągnięcia zobowiązania.

A gdzie znaleźć takie opinie o kredytach konsolidacyjnych? Na początku warto zajrzeć na portale o tematyce finansowej, które zajmują się recenzowaniem ofert bankowych. Bardzo często znajdują się tam rankingi kredytów, a także obszerne opisy poszczególnych ofert z uwzględnieniem ich mocnych i słabych stron szczególnie polecanym serwisem jest Totalmoney.pl. Na takich portalach pod artykułami można zazwyczaj znaleźć również komentarze użytkowników, wśród których często są wypowiedzi osób, które miały okazję skorzystać z komentowanego produktu.

Oprócz tego w Internecie funkcjonują specjalne fora dla kredytobiorców, na których klienci banków dzielą się swoimi doświadczeniami i albo chwalą produkty, albo wręcz odwrotnie, ostrzegają przed skorzystaniem z usług konkretnej instytucji lub danego rozwiązania.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli interesuje Cię rzeczywiście najlepszy kredyt konsolidacyjny opinie klientów na temat konkretnych ofert powinny być tylko jednym ze sposobów oceny produktów. Pamiętaj, że klienci nie zawsze są obiektywni. W procesie decyzyjnym warto także kierować się uniwersalnymi kryteriami oceny ofert kredytowych, do których należą przede wszystkim koszty zaciągnięcia zobowiązania.

Tak naprawdę chodzi o to, by wziąć najtańszy kredyt konsolidacyjny, ponieważ tylko wtedy połączenie kilku zobowiązań w jedno ma sens. Droga konsolidacja oznacza wysokie odsetki, które mogą na tyle powiększyć ogólną sumę zadłużenia, że jego spłata będzie możliwa jedynie przy znacznym wydłużeniu okresu regulowania rat. Może się więc okazać, że połączenie kredytów uwikła nas w spłatę zadłużenia nawet przez kilka lat dłużej niż trwałaby spłata dotychczasowych pożyczek.

Chcąc wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, najlepiej więc najpierw porównać produkty według podstawowych parametrów i warunków. Z pewnością warto zwrócić uwagę na:

  • maksymalną kwotę, jaką można pożyczyć na spłatę innych zobowiązań,
  • rodzaje produktów kredytowych, jakie można skonsolidować,
  • maksymalny okres, na jaki można rozłożyć spłatę nowego zobowiązania,
  • koszty konsolidacji: wysokość oprocentowania kredytu, prowizji, ubezpieczenia, ewentualnie opłat dodatkowych.

Dopiero po wytypowaniu 2-3 najkorzystniejszych produktów można dodatkowo sprawdzić, co na ich temat sądzą klienci i eksperci. Ich opinie powinny pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

5 2 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiecej-Gotowki.pl
Wiecej-Gotowki.pl
7 miesięcy temu
daj ocenę :
     

Informacje możemy znaleźć w aktualnych rankingach, w ofertach swojego banku w którym mamy konto.