Komfortowe ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

Komfortowe ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

Warto przeczytać

Podczerwień to technologia, która znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Już od lat wykorzystywana jest do systemów lokalizacyjnych w wojsku. Promienie podczerwone mają również ogromne zastosowanie w medycynie przy leczeniu chorób układu krążeniowego czy przy regeneracji tkanek miękkich.

Promieniowanie podczerwone zostało również wykorzystane w nowoczesnym sposobie ogrzewania, jakim są promienniki podczerwieni. Ten system to zupełne przeciwieństwo stosowanych do tej pory tradycyjnych form ocieplania. Ogromną różnicą jest sposób funkcjonowania promiennika podczerwieni, ponieważ ogrzewa on tylko obiekty w swoim zasięgu, a nie powietrze. A więc ciepło dotrze wyłącznie do nas, przedmiotów w zasięgu urządzenia, ścian czy posadzek. Unikniemy w ten sposób przegrzania i dusznego powietrza. Działanie promiennika poczujemy również w kilka sekund, co w przypadku innych form grzewczych jest niemożliwe. Promienniki ciepła to niezawodność, wysoka jakość oraz łatwa obsługa.

Komfortowe ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

Sezon tarasowy bez względu na temperaturę – promienniki tarasowe

Ku naszemu niezadowoleniu sezon tarasowy, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, trwa bardzo krótko. Coraz bardziej rozwijająca się technologia znalazła jednak rozwiązanie dla miłośników tarasu, a są to mianowicie promienniki tarasowe. Urządzenia te zapewnią nam błogie ciepło i komfortowe warunki podczas spotkań przy grillu czy relaksie z książką, bez względu na panującą pogodę. Dodatkowo ogrzanie nas potrwa zaledwie kilka sekund, dzięki czemu możemy w pełni wykorzystać czas spędzany na tarasie. Nie będzie nam również przeszkadzać smród dymu czy wznoszący się w powietrze kurz. Promienniki podczerwieni na taras to system ogrzewania, który przedłuży nam sezon tarasowy o wiele miesięcy, a nawet na cały rok.

Promiennik tarasowy – wolnostojący, wiszący czy naścienny?

Decydując się na promiennik elektryczny, możemy wybrać taki, który będzie idealnie dopasowany do naszego tarasu.

Rozwiązaniem, które nie ogranicza nas, jeśli chodzi o mobilność, są promienniki wolnostojące. Taki promiennik tarasowy możemy ustawić w dowolnym miejscu na naszym tarasie i przestawiać go, kiedy chcemy. Jednak musimy liczyć się z tym, że promiennik stojący zabierze nam miejsce, a więc nie będzie to odpowiednie rozwiązanie dla małego tarasu.

Komfortowe ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

Idealnym rodzajem dla tarasów o mniejszej powierzchni są promienniki wiszące lub naścienne. Te pierwsze montujemy na suficie np. nad wypoczynkiem ogrodowym. Natomiast promienniki podczerwieni naścienne montujemy na ścianie, najczęściej w formie nowoczesnego panelu. Niezależnie od rodzaju promiennika, który wybierzemy, każdy z nich zapewni nam komfortowe warunki na naszym tarasie.

Przy kupnie sprzętu należy jednak zwrócić uwagę na kraj pochodzenia. Na rynku dostępnych jest wiele chińskich zamienników, które kuszą niską ceną. Niestety jakość takiego promiennika ciepła pozostawia wiele do życzenia, ponieważ z reguły już po kilku sesjach urządzenie do niczego się nie nadaje. Warto dołożyć więcej do oryginalnego promiennika polskiej produkcji, który dzięki niesamowitej jakości posłuży nam długie lata. Dodatkowo kupując promiennik z pewnego źródła, zyskujemy wieloletnią gwarancję.

Promienniki podczerwieni – zalety, opinie

Nowoczesna technologia, jaką są promienniki podczerwieni, to rozwiązanie mające zdecydowanie wiele zalet. Promiennik tarasowy zapewni nam błogie ciepło w kilka sekund – pozbywamy się problemu czasochłonnego rozpalania i dokładania do ognia. Ogromnym atutem promienników jest również działanie prozdrowotne, bowiem promieniowanie podczerwone bardzo dobrze działa na krążenie. Poza tym, dzięki zastosowaniu promienników tarasowych, pozbywamy się szkodliwego dymu, co również ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Promienniki podczerwieni są również sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle korzystne pod względem finansowym. Atutem możemy również określić nowoczesną formę urządzeń, dzięki której nie zaburzą nam estetyki naszego tarasu.

Komfortowe ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników podczerwieni http://irsystem.pl/

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments