Jak otrzymać linię kredytową?

Jak otrzymać linię kredytową?

Warto przeczytać

Lubisz mieć stały dostęp do środków? Chętnie płacisz za pomocą karty kredytowej? Pomyśl o uruchomieniu tzw. linii kredytowej. Sprawdź, na czym polega korzystanie z niej i dowiedz się, jak ją otrzymać.

Polacy chętnie zaciągają szybkie kredyty na niewielkie kwoty, zwłaszcza gdy mają nieprzewidziane wydatki. Chociaż cała procedura zostaje skrócona do niezbędnego minimum, niekiedy na pieniądze trzeba poczekać. Dlatego ciekawym rozwiązaniem wydaje się linia kredytowa.

Jak działa linia kredytowa?

Linia kredytowa to specyficzna forma kredytu o charakterze odnawialnym. Pozwala na korzystanie z dostępnych środków – do ustalonego limitu. Do jego odnowienia dochodzi zawsze w momencie, gdy na rachunek bankowy wpływają pieniądze. Dzięki temu limit odnawia się itd.

Warto przy tym podkreślić, że bank nalicza odsetki wyłącznie od wykorzystanej kwoty, a nie – jak w przypadku standardowego kredytu gotówkowego – od całej pożyczonej kwoty. Dzięki takiemu podejściu linia kredytowa bywa korzystniejsza finansowo.

Linia kredytowa – jak się o nią ubiegać?

Linia kredytowa jest produktem bankowym powiązanym z rachunkiem osobistym. Oznacza to, że może ją otrzymać wyłącznie posiadacz konta bankowego. Oznacza to przede wszystkim możliwość ograniczenia formalności do niezbędnego minimum. Nie ma potrzeby składania żadnych dokumentów finansowych, ponieważ bank – na podstawie miesięcznych wpływów – samodzielnie ustala maksymalny limit tego typu kredytu.

O linię kredytową może ubiegać się każdy, kto:

  • ma stałe wpływy na rachunek bankowy,
  • ma dobrą historię kredytową,
  • korzysta z rachunku bankowego.

Aby uruchomić finansowanie, wystarczy tylko złożyć wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Po pozytywnej weryfikacji, bank zasila saldo nawet tego samego dnia.

Korzystna linia kredytowa w innym banku? Sprawdź, jak to rozwiązać

Często zdarza się tak, że to inny bank proponuje linię kredytową na korzystniejszych warunkach. Jak w takiej sytuacji skorzystać z oferty? Jedynym wyjściem jest otwarcie rachunku osobistego – wraz z przeniesieniem zleceń stałych itp. (poprzez złożenie stosownej dyspozycji) – w nowym banku. Aby jednak było to korzystne, warto zwrócić uwagę nie tylko na samą linię kredytową, ale również konto osobiste.

Linia kredytowa – to się opłaca

Korzystanie z linii kredytowej ma wiele zalet, wśród których wymienić można m.in.:

  • stały dostęp do środków – daje to większe poczucie bezpieczeństwa finansowego,
  • atrakcyjne opłaty – naliczane są wyłącznie od faktycznie wykorzystanej kwoty.

Na korzyść przemawiają także uproszczone procedury – Linia Kredytowa dostępna w Toyota Banku przyznawana jest identycznie jak karta kredytowa. Dzięki temu nie musisz czekać długo na decyzję oraz „zasilenie” rachunku bankowego. To ważne – szczególnie, jeśli zależy ci na czasie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments