Kancelarie odszkodowawcze niosą wsparcie w wywalczeniu należnego roszczenia

Rola kancelarii odszkodowawczych w dochodzeniu roszczeń.

Warto przeczytać

Zaniżanie wysokości odszkodowania lub odmowa jego wypłaty to wciąż dość często spotykane praktyki towarzystw ubezpieczeniowych. Osoby poszkodowane podobnymi decyzjami ubezpieczycieli mogą dochodzić swoich roszczeń przed sądem, wymaga to jednak od nich sporej determinacji i jeszcze większej wiedzy prawnej. Z pomocą przychodzą kancelarie odszkodowawcze, niosące wsparcie w uzyskaniu należnego odszkodowania. Działając w imieniu osób poszkodowanych, są one w stanie wywalczyć należną kwotę roszczenia, gwarantując dobry finał sprawy. Klienci takich firm to przede wszystkim osoby, odczuwające bezradność wobec prawa, nie potrafiące samodzielnie przejść przez długi i kosztowny proces sądowy lub osoby nie dysponujące odpowiednią ilością czasu.

W jaki sposób działają kancelarie odszkodowawcze?

Działanie kancelarii odszkodowawczych jest w głównej mierze nastawione na pomoc osobom poszkodowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe przez zaniżenie wysokości odszkodowania, a nawet odmowę jego wypłaty. Instytucje te występują bezpośrednio w imieniu osób poszkodowanych i wyłącznie za ich zgodą. Warunkiem jest jednak aktualna polisa ubezpieczeniowa, wykupiona w danej ubezpieczalni, lub odprowadzanie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ZUS. Każda sprawa jest zgoła inna, dlatego inny też będzie podmiot odpowiedzialny za zdarzenie i zobowiązany do wypłaty należnego odszkodowania. Osoby poszkodowane, zwykle w obawie przed brakiem rozeznania w zawiłościach przepisów prawnych, rezygnują z dochodzenia roszczeń i przyjmują decyzję ubezpieczyciela. Często też czynią tak z powodu nieświadomości swojej sytuacji prawnej. Kancelarie odszkodowawcze niosą konkretne wsparcie takim osobom, otaczając je fachową pomocą i opieką prawną.

Czy potrzebujesz wsparcia kancelarii odszkodowawczej?

Jeśli uważasz, że zaoferowane przez twojego ubezpieczyciela odszkodowanie jest znacząco zaniżone, możesz napisać odwołanie do tej decyzji, a w razie dalszego braku pomyślnego rozwiązania – wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym do sądu. Walka w pojedynkę bez odpowiedniej wiedzy specjalistycznej i znajomości przepisów prawnych  jest zdecydowanie trudniejsza i dłuższa niż powierzenie sprawy w ręce kancelarii odszkodowawczej. Do ich zadania należy ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za zdarzenie i zobowiązanego do wypłaty z tego tytułu odszkodowania w należnej wysokości.

Osoby poszkodowane zgłaszając się do tego typu firmy, liczą przede wszystkim na fachowe wsparcie i ostatecznie pomyślny finał sprawy. Faktycznie, mogą tu liczyć na profesjonalną analizę zdarzenia i realną obiektywną ocenę sprawy, a także określenie sposobu i szans uzyskania wyższego odszkodowania z polisy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej?

Podczas negocjacji z podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę roszczeń i prowadząc sprawę przed sądem, kancelarie odszkodowawcze występują z ramienia osób poszkodowanych w takich zdarzeniach, jak wypadki komunikacyjne, wypadki za granicą, wypadki w szkole i miejscu pracy, wskutek błędu medycznego i w wielu innych okolicznościach. W przypadku śmierci osoby poszkodowanej, nie tylko wskutek zdarzenia, będącego przedmiotem sprawy roszczeniowej, jej praw mogą dochodzić członkowie jej rodziny lub krewni i wówczas to ich interesy również może reprezentować firma odszkodowawcza. To bardzo dobre i pomocne rozwiązanie dla osób, będących w żałobie po stracie bliskiej osoby i z tego powodu nie będący w stanie dochodzić należnych praw do odszkodowania.

Osoby prowadzące sprawy roszczeniowe w firmach odszkodowawczych to fachowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa, którzy poddają bardzo szczegółowej i wnikliwej analizie prowadzoną sprawę, do każdego przypadku podchodząc indywidualnie i na najwyższym poziomie profesjonalizmu.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments