Logo CD Prokekt S.A.

Porcja ciekawych wiadomości z CD Projekt

Giełda Wiadomości

Prezentacja wyników finansowych, rekomendacja wypłaty dywidendy oraz zapowiedź nowej gry – taką porcję informacji po zamknięciu dzisiejszej sesji zaserwował inwestorom CD Projekt. Zapowiada się emocjonujące otwarcie piątkowej sesji.

Wyniki CD Projekt za 2020

Skonsolidowany zysk netto CD Projekt w 2020 roku wyniósł 1154 mln. złotych. Przyczynił się do tego mocny 4 kwartał i przedświąteczna premiera gry Cyberpunk.

Sprzedaż Wiedźmina 3 w 2020 roku przekroczyła 30 mln. egzemplarzy i był to drugi najlepszy rok od czasu premiery w 2015 roku. Cyberpunk sprzedał się w 13,7 milionach egzemplarzy, czyli nieco poniżej oczekiwań analityków. Gra nie okazała się sukcesem na miarę Wiedźmina, przez co od czasu jej premiery kurs akcji CD Projekt spadł już o ponad połowę.

Dywidenda

Zarząd CD Projekt rekomenduje wypłatę akcjonariuszom 5 zł. dywidendy na akcję z zysku za miniony rok. Oznacza to, że pomiędzy posiadaczy akcji zostanie podzielone 503,7 mln. zł z 1132,2 mln. zł. jednostkowego zysku netto (44,5%). Dzień dywidendy ma przypadać 1 czerwca a wypłata nastąpi 7 czerwca. Spółka nie posiada stałej polityki dywidendowej. Pomimo znaczącej przeceny akcji w poprzednim kwartale stopa dywidendy w odniesieniu do kursu zamknięcia z 22 kwietnia wynosi 2,9%.

The Witcher: Monster Slayer

Oprócz publikacji wyników finansowych CD Projekt zapowiedział także nową grę The Witcher: Monster Slayer,  czyli połączenie wiedźmina z Pokemon Go. Gra ma być dostępna w formule free-to-play, czyli umożliwiać podstawową rozgrywkę za darmo z płatnościami za dodatkowe funkcjonalności.

Pokemon Go był swojego czasu prawdziwym, globalnym hitem, ale tak szybko jak zawładnął umysłami graczy, tak szybko zgasł. Czy w połączeniu z renomą Wiedźmina ten koncept wypali ponownie? O tym przekonamy się latem, a tymczasem inwestorzy śledzić będą liczbę zapisów na nową produkcję CD Projekt.

 

5 1 vote
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
1 rok temu
daj ocenę :
     

Warto wspomnieć o tym, że akcje firmy CD Projekt notują w ostatnim czasie drastyczny spadek, czy może mieć na to wpływ nie do końca dopracowany wypuszczona gra – Cyberpunk? Być może!