Jak wysłać rower kurierem do klienta?

Jak wysłać rower kurierem?

Warto przeczytać


Zaczynasz sprzedaż rowerów i nie masz pojęcia, jak najlepiej wysyłać je do klientów? Jednoślady trzeba nie tylko odpowiednio przygotować czy spakować. Bardzo ważne jest też to, by znaleźć możliwie najbardziej opłacalną opcję nadania. Podpowiadamy, jak wysłać rower kurierem!

Jak wysłać rower kurierem?

Nie wiele osób wie, jak wysłać rower kurierem. Nie wystarczy go owinąć folią czy obłożyć kawałkami kartonu. Firmy kurierskie mają swoje wymogi, a niewłaściwie przygotowana przesyłka nie zostanie przyjęta przez żadnego przewoźnika.

Rower, który ma zostać wysłany za pośrednictwem kuriera, musi być zapakowany w odpowiedni karton o określonych wymiarach – każda firma ustala maksymalne gabaryty przesyłanych paczek. Oczywiście, by dało się to zrobić, trzeba go najpierw rozłożyć  na części, a poszczególne elementy stosownie zabezpieczyć.

W zależności od modelu, należy odkręcić m.in. kierownicę, pedały, koła, błotniki czy siodełko. Następnie powinno się je owinąć (np. w folię bąbelkową) i przymocować do ramy w taki sposób, by nic nie przemieszczało się w paczce podczas transportu. Dobrze jest też spuścić nieco powietrza z opon oraz wypełnić wolne przestrzenie (np. papierem czy skropakiem).

Na co zwrócić uwagę podczas wysyłki roweru kurierem?

Aby wysłać rower kurierem, można bezpośrednio zwrócić się do wybranego przewoźnika. Rozsądniej jest jednak sprawdzić i porównać oferty wszystkich dostępnych dostawców. Każda firma ma własne cenniki oraz regulaminy. Przez to proponowane stawki mogą diametralnie się różnić. Nie ma sensu przepłacać – często okazuje się, że można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych wybierając innego przewoźnika.

Klienci często zwracają uwagę na koszty oraz czas wysyłki. Wielu z nich rezygnuje z zakupu, gdy musi sporo zapłacić za dostawę albo zbyt długo czekać na towar. Z tego względu najlepiej jest wybierać firmy kurierskie, które w danym momencie proponują najkorzystniejsze warunki. Sprawdzając je trzeba pamiętać o tym, by zapakować rower w jak najmniejszy i najbardziej wytrzymały karton. Należy również bardzo dokładnie go zmierzyć oraz zważyć – każde odstępstwo od stanu faktycznego może skutkować wysoką dopłatą.

Gdzie nadać rower kurierem?

Właśnie zastanawiałeś się, gdzie nadać rower kurierem? Skorzystaj z wygodnego, prostego w obsłudze narzędzia – platformy logistycznej! Jest ona idealnie dostosowana do potrzeb przedsiębiorców z branży e-commerce. Pozwalają w zaledwie kilka minut znaleźć idealną opcję oraz nadać paczkę.

Jednym z najlepszych platform tego typu  jest Apaczka.pl. Działa już od 2009 roku i wciąż jest udoskonalana, przez co zaufało jej już ponad 160 tysięcy klientów. Oferta Apaczka,pl jest naprawdę szeroka, dzięki współpracy z największymi dostawcami usług kurierskich. Współpraca z Apaczka.pl znacznie ułatwia i usprawnia prowadzenie codziennych procesów logistycznych.

Więcej informacji na temat tej platformy oraz jej pełną ofertę znajdziesz na: https://www.apaczka.pl/.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments