Karta płatnicza to niemal nieodłączny atrybut konta bankowego.

Czym się kierować przy wyborze konta bankowego?

Konta Warto przeczytać

Wybór najlepszego konta bankowego nie jest prosty. Na rynku dostępne są dziesiątki ofert, które ciężko jest ze sobą porównać. Laik z pewnością będzie miał potężne problemy z tym, by wybrać najlepsze konto. Czym się kierować przy wyborze? Na co warto zwrócić uwagę?

Opłaty

Przede wszystkim powinno zwrócić się uwagę na opłaty, jakimi obarczone jest korzystanie z konta. Czasami użytkowanie go jest całkowicie pozbawione opłat, ale jest to sytuacja dość rzadka. W rzeczywistości zwolnienie z naliczenia płatności wiąże się z tym, że właściciel konta musi spełnić szereg wymogów. Najczęściej płaci się za użytkowanie karty oraz za przelewy. Różne banki mają jednak odmienne filozofie dotyczące tych płatności. Zdarza się, że po dokonaniu konkretnej ilości płatności kartą w ciągu miesiąca lub po wydaniu przy jej pomocy konkretnej kwoty opłata za użytkowanie karty jest anulowana. W przypadku przelewów zdarza się, że ich określona ilość w miesiącu jest darmowa, a kolejne są już płatne. Warto też zwrócić uwagę na koszt wypłacania pieniędzy z bankomatu oraz wpłacania ich na konto. Czasami dostępne są darmowe wpłatomaty, ale wpłacanie pieniędzy bezpośrednio w oddziale banku wiąże się z naliczeniem prowizji. Przed opłatami trudno uciec, ale można je zminimalizować, wybierając konto, które jest najbardziej dopasowane do potrzeb danej osoby. W tym celu dobrze jest skorzystać ze strony https://rankingkont.pl/, która w jednym miejscu zbiera najważniejsze informacje na temat kont w różnych bankach.

Własne potrzeby

Szukając najlepszego konta bankowego, warto uwzględnić własne potrzeby. Niektóre osoby sugerują się odległością do najbliższego bankomatu, z którego można korzystać bez opłat albo do placówki banku. Czasami wybór na dane konto pada ze względu na to, że najbliżsi wybrali dany bank i przelewy wykonywane pomiędzy kontami członków rodziny będą szybkie. Niektórzy potrzebują konta odpowiedniego do wykonywania przelewów międzynarodowych w różnych walutach. Koniecznie powinno się też pomyśleć o spodziewanej ilości miesięcznych przelewów i płatności. Pod uwagę powinno się też wziąć dostępność aplikacji na telefon oraz wygląd bankowości internetowej. Nie w każdym banku jest ona przyjazna użytkownikowi i łatwa w obsłudze. W takim wypadku osoby, które rzadko korzystają z komputera, mogą mieć problem ze swobodnym jej używaniem.

Opinie klientów

Bardzo ważne są także opinie osób, które używają już danego konta. To właśnie od nich można dowiedzieć się najwięcej na temat tego, czy konto sprawdza się w praktyce, jak często bankowość elektroniczna ma awarię oraz jak wygląda rozwiązywanie ewentualnych problemów z pomocą infolinii lub pracowników banku. Takich informacji można szukać na forach, w mediach społecznościowych albo w artykułach. Można też znaleźć je w specjalnych porównaniach i specjalistycznych rankingach takich jak https://rankingkont.pl/. To właśnie w tych miejscach eksperci porównują ze sobą konta oraz pomagają w wyborze tych najlepszych. Dzięki temu dużo łatwiej jest wybrać bankowość osobistą i dla firmy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments