Jak wygląda usługa fulfillment dla sklepów internetowych i dlaczego jest to korzystne rozwiązanie

Warto przeczytać


Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, żeby maksymalizować swoje zyski i, o ile to możliwe, ograniczyć koszty związane z działalnością. Wpływ na to, jak prosperuje firma ma dobór właściwego modelu logistycznego. Jedną z popularnych opcji jest fulfillment dla sklepów internetowych. W tym artykule przybliżamy, dlaczego coraz więcej przedsiębiorstw z różnych branż interesuje się tym rozwiązaniem.

Na czym właściwie polegają usługi fulfillment dla e-commerce?

Taki model opiera się na jasnym schemacie działania. To nie my odpowiadamy tutaj za realizację zamówienia. Co to oznacza w praktyce? System naszego przedsiębiorstwa jest zintegrowany z systemem usługodawcy, a więc operator logistyczny, którego wybraliśmy sobie do współpracy, otrzymuje aktualne informacje o zamówieniach. Usługi fulfillment dotyczą:

1. Magazynowania

Jeśli wybieramy takie usługi logistyczne dla e-commerce, nie musimy więc martwić się o wynajem przestrzeni. To ułatwienie również w sytuacji, gdy panuje wzmożony popyt na nasze produkty (np. z powodu okresu świątecznego). Usługodawca oferujący usługi fulfillment dla sklepów internetowych jest przygotowany na taką ewentualność

2. Wysyłki

Operator logistyczny troszczy się o to, aby towar został wysłany do odbiorcy. Nasi klienci nie wiedzą o tym, że ich zleceniem zajął się zewnętrzny podmiot. Współpracują więc bezpośrednio z naszą firmą.

Usługi logistyczne dla sklepów internetowych – podstawowe zalety

Taka opcja może okazać się atrakcyjna dla tych przedsiębiorców, którzy poszukują rozwiązania, będącego czymś pomiędzy dropshippingiem a tradycyjną metodą, polegającą na składowaniu produktów we własnym magazynie.

Usługi fulfillment dla e-commerce to skuteczny sposób na odnotowanie oszczędności. Mowa głównie o:

1. kosztach związanych z magazynowaniem
2. kosztach zatrudnienia pracowników.

Wynajem takich przestrzeni jak magazyny to spory wydatek, zwłaszcza gdy dopiero rozwijamy naszą działalność. Fulfillment dla e-sklepów oznacza też, że nie musimy przejmować się zarządzaniem taką placówką. Wyspecjalizowane usługi z tego zakresu oferuje m.in. https://www.qlink.com.pl/.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments