Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać do firmy?

Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać do firmy?

Firma


Drukowanie, skanowanie i kserowanie to jedne z najczęstszych czynności biurowych. A co gdyby do nich wszystkich używać jednego urządzenia? Poznaj urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie wiele funkcji. Spójrz, jaki sprzęt wybrać do swojej firmy.

Urządzenie wielofunkcyjne – atramentowe czy laserowe?

Podobnie jak w przypadku drukarek, tak i urządzenia wielofunkcyjne występują w formie atramentowej i laserowej. Urządzenia atramentowe posiadają pojemniki z tuszem (tzw. cartridge) i nie są zbyt kosztowne. Będą odpowiednie do pracy w warunkach domowych lub w niewielkich biurach, w których nie będą wykorzystywane zbyt intensywnie. Mimo niewielkich wydatków w momencie zakupu są kosztowne w przypadku intensywnej eksploatacji. Za ich pomocą wydrukujesz i skopiujesz dokumenty i obrazy w wysokiej jakości. Drugim rodzajem urządzeń atramentowych są te ze stałym zasilaniem tuszem. Cechują się niskimi kosztami i wysoką jakością wydruku. Zasobniki z tuszem muszą być uzupełniane mniej więcej raz w roku.

Drugim rodzajem urządzeń wielofunkcyjnych są sprzęty laserowe. Są nieco droższe w zakupie, ale początkowy wydatek rekompensowany jest przez niższe koszty eksploatacji. Są stworzone do biur, w których będą użytkowane regularnie. Dzięki nim można osiągnąć dobrą jakość druku i wydajną pracę.

Urządzenie monochromatyczne czy kolorowe?

Przy zakupie urządzenia wielofunkcyjnego musisz brać pod uwagę różne aspekty decydujące o późniejszej pracy sprzętu. Jednym z nich jest to, czy wydruki mają być w kolorze, czy wystarczające będą te w odcieniach szarości. Jeśli drukujesz głównie dokumenty z niewielką liczbą zdjęć czy wykresów, to prawdopodobnie dla Twojej firmy wystarczające będzie urządzenie monochromatyczne.

Z kolei urządzenia drukujące w kolorze to dobre rozwiązanie dla tych, którzy zamierzają drukować wykresy, zdjęcia oraz rozbudowane grafiki. Urządzenia wielofunkcyjne drukujące w kolorze są też zazwyczaj droższe.

Czym się kierować przy zakupie urządzenia wielofunkcyjnego?

Jeśli przymierzasz się do zakupu urządzenia wielofunkcyjnego, to przyda Ci się wiedza, na co zwracać największą uwagę. Jednym z czynników decydujących o zakupie są gabaryty sprzętu. W niektórych biurach występują ograniczenia przestrzenne i maszyna musi zmieścić się na przykład w pobliżu biurka. Warto pamiętać, że urządzenia wielofunkcyjne mają często spore gabaryty i będą wymagały zorganizowania przestrzeni.

Kolejnym czynnikiem decydującym o zakupie jest szybkość druku. Największą szybkość i efektywność pracy zapewniają urządzenia laserowe. Przy zakupie urządzenia wielofunkcyjnego sprawdź też ich łączność (np. czy zapewnia Wi-Fi oraz bluetooth), rozdzielczość skanera i dostępność portu USB.

Koszty eksploatacji

Koszty eksploatacji będą zależały od rodzaju urządzenia, jakie wybierzesz i intensywności użytkowania. Przed wybraniem konkretnego modelu sprawdź też ceny tuszu, w przypadku urządzenia atramentowego oraz tonerów, gdy rozważasz zakup urządzenia wielofunkcyjnego.

Jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego dla swojej firmy, zajrzyj na stronę https://tonatuszu.pl/. Znajdziesz tutaj wiele sprzętów odpowiadających różnym potrzebom.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments