Handel akcjami: gdzie warto założyć rachunek maklerski?

Handel akcjami, gdzie założyć rachunek?

Giełda Warto przeczytać

Stosunkowo łatwo jest znaleźć pytanie w sieci internetowej o opłacalność inwestycji w papiery wartościowe, ze szczególnym uwzględnienie akcji. Stąd wniosek, iż zainteresowanie tym tematem jest ogromne, chociaż w wielu przypadka brakuje nieco wiedzy i doświadczenia. Sama świadomość, że inwestowanie w akcje odbywa się poprzez zawieranie transakcji na giełdzie, to stanowczo za mało. Wypada w tym miejscu wyrazić uznanie, dla wszystkich pytających, ponieważ jest to dowodem ich przezorności i ostrożności w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi. Co zrobić, by handel akcjami był bezpieczniejszy? Sprawdźmy.

Handel akcjami, warunek konieczny do rozpoczęcia inwestowania

Fakt, że inwestor powinien posiadać, choć elementarną wiedzę na temat funkcjonowania rynków finansowych wydaje się truizmem, niewartym wzmianki. Warunkiem sine qua non umożliwiającym dostęp do parkietu jest założenie rachunku maklerskiego.

I tu dochodzimy do sedna. Mianowicie, od tego, gdzie ów rachunek zostanie założony, zależeć będzie przestrzeń inwestycyjna, na której inwestor będzie mógł się swobodnie poruszać. O co chodzi?

Posłużmy się przykładem GWP, na której według danych z końca 2020 roku było notowanych 436 spółek, w tym 48 pochodzących zza granicy.

Czy to dużo? Sprawdź na stronie, a przekonasz się, że w bardzo prosty sposób możesz uzyskać dostęp do 60 giełd na całym świecie. Łatwo sobie wyobrazić, jaki to daje potencjał inwestycyjny oraz jak wielkie jest pole manewru.

Co istotne, inwestor nie pozostaje bez opieki eksperckiej, co znacząco wpływa na wzrost poziomu bezpieczeństwa dokonywanych transakcji.

Główne indeksy giełdowe na świecie (https://pl.investing.com/indices/major-indices) są pod stałą kontrolą analityków, którzy na podstawie zebranych w ten sposób informacji są w stanie skutecznie doradzić, a nawet w porę ostrzec klienta przed pochopnym działaniem.

Czynniki (wybrane) wpływające na zmianę cen akcji:

  • Zyski i inne czynniki fundamentalne dotyczące danej spółki,
  • Dywidendy;
  • Publikacje danych makroekonomicznych;
  • Ogólne zmiany na rynku oraz w sektorze, w którym działa spółka.

I wiele innych.

Handel akcjami, gdzie założyć rachunek?

Oczywiście tam, gdzie możliwy zasięg działania będzie największy. Stąd wynika stale rosnące zainteresowanie funkcjonowaniem i ofertą platform inwestycyjnych, chociaż i tutaj widać poważne rozbieżności.

Posługiwanie się środkami finansowymi, to także umiejętność ich oszczędzania, dlatego równie ważne, jak inwestowanie będzie unikanie przepłacania za świadczone przez platformę usługi. W celu zapewnienia sobie wysokiej jakości usług warto zdecydować się na system prowizyjny, uzależniający wynagrodzenie dla platformy inwestycyjnej od wyników jej pracy.

Co daje gwarancję sukcesu? Doświadczony partner, jego sytuacja finansowa, a także liczba usatysfakcjonowanych klientów powinny być decydującym kryterium, przy wyborze odpowiedniej platformy inwestycyjnej dla Ciebie.

Teraz zacznij inwestować, resztą niech zajmą się specjaliści.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments