Jak zamówić foliopaki DHL?

Warto przeczytać

Kiedy jako firma podejmujesz współpracę z kurierami DHL lub chcesz korzystać z automatów paczkowych DHL, warto będzie skorzystać z zamówienia foliopaków. Mają one różne rozmiary (ale zawsze spełniające standardy), dzięki czemu nigdy nie będzie sytuacji, że wyślesz paczkę o złych gabarytach lub nie zmieści się ona do paczkomatu.

Foliopaki to bardzo bezpieczny sposób wysyłki paczek, ponieważ po zamknięciu, nie da się ich otworzyć, nie zostawiając śladu. Nie są przezroczyste, więc nie jest widoczna zawartość paczki. W foliopakach wysyła się na przykład paczki ze sklepów internetowych, dokumenty, a czasami nawet pieniądze. Aby zachować wszelkie środki ostrożności w stosunku do paczek delikatnych, warto zabezpieczyć je najpierw folią bąbelkową, a dopiero później zapakować do foliopaku. W takim przypadku transport będzie całkowicie bezpieczny.

Kto może zamówić foliopaki DHL?

Głównym odbiorcą foliopaków są oczywiście osoby prowadzące działalność handlową. Mogą być to zarówno sklepy internetowe, jak i firmy stacjonarne, które po prostu mają do wysyłki sporo paczek takich jak, chociażby dokumenty. Foliopaki są idealnie dopasowane do rozmiaru paczkomatów oraz do paczek kurierskich. Od tej pory zamówienie kuriera i określenie wielkości paczki będzie zawsze prawidłowe. Oficjalna dystrybucja DHL nie przewiduje sprzedaży detalicznej foliopaków, jedyną opcją na kupienie pojedynczych sztuk foliopaków są inne sklepy internetowe. Jednak w przypadku wysyłki jednej paczki można ją spokojnie zapakować w dowolny inny sposób. Foliopaki idealnie sprawdzają się przy dużych ilościach przesyłek.

Jak zamówić foliopaki DHL?

Foliopaki DHL zamawia się dokładnie tak samo, jak wszelkie inne materiały eksploatacyjne. Można to zrobić za pomocą formularza zamówienia materiałów eksploatacyjnych dostępnego na oficjalnej stronie DHL. Po jego wypełnieniu należy wysłać go na dedykowany dla każdego terminala adres e-mail. Jeśli nie wiesz, jaki termin będzie dla Ciebie odpowiedni, to możesz zapytać przy najbliższej okazji kuriera odbierającego paczki w danym regionie i powinien on na to pytanie odpowiedzieć. Istnieje także opcja, by skontaktować się z centrum Biura Obsługi Klienta DHL i o to zapytać. Kurier i Biuro Obsługi Klienta mogą oczywiście tylko poinformować, do jakiego terminala powinno się złożyć zamówienie, nie przyjmują oni zamówień na materiały eksploatacyjne.
Jeśli jednak pośredniczysz w sprzedaży (jesteś brokerem) usług DHL to ta droga zamówień eksploatacyjnych Cię nie dotyczy. W takim przypadku powinieneś skontaktować się z Twoim przedstawicielem handlowym, który omówi z Tobą indywidualny sposób zamawiania materiałów eksploatacyjnych, w tym foliopaków.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments