Konto osobiste Alior Bank

Konto Osobiste Alior Banku – dla kogo opłacalne?

Prześwietlamy oferty

Alior Bank jest jedną z instytucji finansowych obecnych na polskim rynku zaledwie od paru lat. Mimo tego, bank ten zdobył dość szeroką grupę klientów, głównie za sprawą oferty swoich kont, do których to należy między innymi rachunek „konto osobiste”. Co wyróżnia go spośród ofert innych banków?

Konto osobiste” oferowane przez Alior Bank jest ciekawą ofertą głównie dlatego, że można do niego podłączyć tzw. „lokatę nocną„. Dzięki niej połowa środków zgromadzonych na rachunku pracuję przez noc jak na normalnej lokacie o oprocentowaniu 4% rocznie. Rano środki z powrotem wracają na nasze konto i możemy swobodnie z nich korzystać. Daje to nam efektywne oprocentowanie rachunku, w formie 2% miesięcznie. Nie jest to co prawda tyle, ile możemy dostać na koncie oszczędnościowym, ale i tak czyni to ofertę konta osobistego wyjątkową. Większość banków oferuje oprocentowanie RORów na poziomie 0% rocznie.

Jeśli chodzi o kartę debetową do rachunku, to do wyboru mamy szeroką paletę kart MasterCard – zarówne płaskie, jak i wypukłe. W ofercie jest także karta z funkcją płatności zbliżeniowych PayPass, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Co prawda obsługa karty debetowej kosztuje 5 złotych miesięcznie, jednak oprocentowanie rachunku pozwala nawet całkowicie znieść tę opłatę, a wręcz dać nieco zarobić. Przypuśćmy, że na Konto Osobiste danego klienta wpływa 3 000 złotych miesięcznie. Połowa środków pracuje na lokacie nocnej, co daje kwotę 60 złotych rocznie, czyli 5 zł miesięcznie. Pozwala to na zwrot miesięcznej opłaty za kartę.

Alior Bank, jak praktycznie każde inny, daje klientowi dostęp do swoich rachunków przez Internet, jak i telefon. Co ciekawe większość spraw możemy załatwić online – nawet otwarcie kolejnego konta złotówkowego, oszczędnościowego, czy walutowego. Bank posiada nowoczesny system transakcyjny, a także powiadomienia SMS, np. o przychodzących przelewach (płatne 0,30 zł każde). Warto jednak podkreślić, że jest oferta raczej dla osób uzyskujących stałe dochody-najlepiej w kwocie kilku tysięcy złotych miesięcznie, ponieważ dopiero wtedy konto tak naprawdę staje się w pełni darmowe.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments