Pieniądze

Spłacaj kredyt bezpośrednio w walucie

Kredyty Waluty

Choć od września 2011 roku istnieje możliwość spłaty kredytów denominowanych bezpośrednio w danej walucie, to nadal wiele osób o tym nie wie, bądź nie za bardzo rozumie, jakie korzyści daje jej tego typu rozwiązanie. Jest wiele rozwiązań pozwalających na zakup waluty niezbędnej do spłaty kredytu denominowanego np. w euro, czy frankach. Wystarczy trochę chęci  i znajomość rynku.

Pierwszym ze sposobów na nabycie obcej waluty jest udanie się do kantoru, bądź placówki banku. O ile to pierwsze miejsce sprzedaje walutę dużo taniej niż placówki instytucji finansowych, to bywa jednak, że nie są one zbyt bezpieczne. Zdarzają się przypadki napadów rabunków zaraz po wyjściu z kantoru. W banku wymiana walut jest droższa, ale co za tym idzie – bezpieczniejsza. Nikt nas tam raczej nie napadnie, co dla osób wymieniających większe sumy pieniędzy jest priorytetem.

Drugim sposobem na sprawną wymianę złotówek na euro, czy franki szwajcarskie jest skorzystanie z usług jednego z obecnych na polskim rynku kantorów internetowych. Warto jednak uważać, i wybierać jedynie te największe cieszące się renomom, ponieważ kantory internetowe nie posiadają żadnego nadzoru KNF. Tak naprawdę są jak na razie poza prawem, co nie zmienia faktu, że oszustwa w nich zdarzają się bardzo rzadko. Zaletą tego typu usług jest to, że posiadając rachunek walutowy i złotówkowy w tym samym banku wymiana trwa zaledwie kilka minut. Możemy jej dokonać nawet w czasie stania samochodem w korku – wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu.

Tak naprawdę tylko od nas zależy, które z powyższych rozwiązań wybierzemy. Jednak pamiętajmy, że nie warto spłacać kredytu w złotówkach, ponieważ np. zakup w kantorze jest dużo tańszy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dla osób obeznanych z tematyką Internetu warto skorzystać z usług jednego z kantorów internetowych – pozwalają one zaoszczędzić masę czasu na np. dojazd do kantoru naziemnego.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jozef
11 lat temu

Spłacam kredyt w CHF od ładnych paru lat i szukałem sposobu na zakup tańszej waluty. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma tańszego sposobu niż wymiana w kantorze internetowym. Jest to wygodny i szybki sposób. Obecnie wymieniam w kantorze fritzexchange.pl i jestem zadowolony bo wymieniam po korzystnym kursie a ponieważ fritz obsługuje mój bank mam bezpłatne przelewy. Każdemu mogę polecić ten kantor