Oszczędzanie

Jak trafnie wybrać produkt oszczędnościowy?

Emerytura Fundusze inwestycyjne Oszczędności i inwestycje

Banki i instytucje finansowe oferują klientom niezliczoną ilość produktów finansowych, także tych pozwalających oszczędzać na przyszłą emeryturę. Jednakże, przy takim nagromadzeniu ofert trudno wybrać tą, która rzeczywiście przyniesie oczekiwane korzyści inwestorowi. Jak wybierać produkty oszczędnościowe, aby na tym nie stracić?

Kilka zasad

Po pierwsze, podczas wyboru produktów oszczędnościowych, zwłaszcza kont emerytalnych, nie należy kierować się znaną nazwą. Nie zawsze popularny bank będzie w stanie przedstawić nam taką ofertę, jak mało znana instytucja finansowa. Reklamy produktów oszczędnościowych też nie zawsze okazują się przedstawiać produkt takim, jaki jest w rzeczywistości.

Dlatego też, podczas wyboru produktu finansowego w celach oszczędnościowych, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na koszty, jakimi obciążone mają być nasze oszczędności. Koszty te są związane z koniecznością uiszczenia opłat za zarządzanie, a mogą wynosić one około 2% kapitału rocznie. Dodatkowo, inwestując w fundusz inwestycyjny należy często uiścić nawet dwukrotnie wyższą prowizję za zarządzanie.

Systematyczność

Produkt finansowy będzie spełniał swoje zadanie i przyniesie nam zyski w przyszłości, jeśli będziemy wpłacać na niego pieniądze systematycznie. Nie ważne, czy wybierzemy długoterminowy plan inwestycyjny, czy na przykład program emerytalny, regularność wpłat na dane konto emerytalne jest kluczem do tego, aby nasza przyszła emerytura była jak najwyższa. Eksperci rynku bankowego twierdzą, że podstawą budowania kapitału na przyszłość jest regularne odkładanie ustalonej z góry kwoty pieniędzy, która byłaby zależna od naszych zarobków.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments