ING Konto Direct

ING Konto Direct – idealne konto dla internauty

Prześwietlamy oferty

Jeśli jesteś osobą, która ceni sobie zarówno czas, jak i pieniądze, to warto abyś zainteresował się ofertą ING Banku Śląskiego. Bank ten posiada w swojej ofercie konto Direct, które oprócz tego, że jest darmowe, to dodatkowo jest prowadzone przez jedną z największych grup finansowych w Europie, co czyni nasze środki wystarczająco bezpiecznymi.

Dlaczego Konto Direct? Główną zaletą konta jest to, że bank nie wymaga regularnych wpływów na rachunek bankowy. Jest on całkowicie darmowy. Także za przelewy nie przyjdzie nam zapłacić ani grosza – czy to za te do ING, czy za te pozabankowe. Dodatkowo zlecenia stałe, jak i polecenia zapłaty są realnie za 0 zł. Gdzie jest więc haczyk? Bank wydaje do konta kartę debetową, którą należy dokonać płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 100 złotych miesięcznie. Jeśli tego nie zrobimy, to przyjdzie nam zapłacić za jej utrzymanie aż 5 złotych miesięcznie! Choć dla wielu to niewiele, to dla osób nieposiadających stałych dochodów (szczególnie studentów) jest to spora kwota. W zamian ING oferuje klientom wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Kolejnym mankamentem oferty konta Direct jest to, że za każdą wpłatę jak i wypłatę środków w oddziale przyjdzie nam zapłacić minimum 9 złotych. Bank posiada jednak specjalne maszyny służące do wpłat gotówki – wpłatomaty – dzięki czemu wpłata gotówki na posiadany rachunek Direct nie jest problemem. Wystarczy nieco obycia w używaniu tego typu urządzeń. ING oferuje darmowe 3 powiadomienia miesięcznie o np. przychodzącym na rachunek wynagrodzeniu. Jest to ciekawe i bardzo pomocne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć swoje finanse pod kontrolą. Jest jednak pewien haczyk, jeśli chodzi o potwierdzanie operacji wykonanych przez Internet, np. przelewy. Niektóre z nich nie wymagają w ogóle potwierdzenia jednorazowym kodem SMS, co dla wielu osób może być niepokojące. Dodatkowo bank udostępnia jedynie 5 kodów SMS za darmo. Kolejne są płatne.

Rachunek Direct oferowany przez ING jest więc ciekawym rozwiązaniem dla osób młodych, obeznanych zarówno z bankowością internetową, jak i wpłatomatami. Bank udostępnia szereg ciekawych usług, jak np. personalizacja karty płatniczej, tyle że należy być czujnym, na czyhające na klienta opłaty. Może się bowiem okazać, że to co wydaje się darmowe wcale takie nie jest.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments