Konto firmowe Idea Bank

Idea Bank – idealne konto dla Twojej firmy

Prześwietlamy oferty

Idea Bank jest jednym z najnowszych projektów Leszka Czarneckiego, który słynie z posiadania na polskim rynku wielu klonów swoich banków. Posiadają one jeden i ten sam system transakcyjny różniący się jedynie kolorem strony głównej, podobne warunki ofert, ale rozmaite grupy osób, do których to skierowany jest dany bank. Idea Bank został stworzony akurat z myślą o przedsiębiorcach. Czy warto założyć w nim konto firmowe?

Jest to na pewno ciekawa oferta dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej. Główne zalety konta firmowego Idea Banku to: darmowe prowadzenie konta firmowego, a także osobistego, darmowa karta debetowa (zarówno jej wydanie, jak i prowadzenie), a także darmowe przelewy krajowe. Do rachunku wydawana jest elegancka, granatowa i wypukła karta debetowa MasterCard bez napisu „Debit” co sprawia, że karta ta wydaje się być kartą kredytową. Nic bardziej mylnego. Dodatkowo karta oferuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce. Jeśli chodzi o system transakcyjny banku, to jest on dość wystarczający dla nowych firm, ale dla większych, zatrudniających przynajmniej kilku pracowników – już raczej nie. Jest to spowodowane brakiem np. przelewów zdefiniowanych, co sprawia, że comiesięczne wpisywanie danych do wykonania np. wypłaty wynagrodzeń dla pracowników może być naprawdę uciążliwe. Konto nie oferuje także powiadomień SMS, np. o przelewach przychodzących. Jednak nie ma produktów idealnych. Wiele osób narzeka na blogach internetowych o tym, że oferta Idea Banku nie jest wcale tak elastyczna, jak wydawać by się to mogło na stronie banku. Zdarza się także, że wykonanie przelewu trwa nawet 2 dni! Jest to spowodowane tym, że w weekendy system transakcyjny banku nie działa online.

Oprócz wspomnianych wad, oferta Idea Banku jest wręcz wyśmienita dla nowych firm – zwłaszcza tych jednoosobowych. Jest ona wystarczająca dla osób dokonujących rzadkich przelewów, a lubiących jednocześnie wypłacać firmowe pieniądze z pierwszego napotkanego na swej drodze bankomatu. Brak opłat za podstawowe produkty niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej sprawia, że oferta Idea Banku jest obecnie jedną z najlepszych obecnie na rynku, jeśli chodzi o ofertę dla małych firm.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments