Karta

Jak wybrać konto młodzieżowe?

Konta

Dzisiaj nie ma już znaczenia, ile się ma lat. W każdym wieku założyć można sobie konto w banku i w ten sposób oszczędzać. Jeżeli nastolatek naprawdę chciałby się nauczyć w sposób rozsądny i odpowiedzialny dysponować swoimi pieniędzmi, warto zastanowić się nad wybraniem interesującego i dającego duże możliwości rachunku bankowego.

Minimalizacja opłat bankowych
Jedną z najważniejszych kwestii, na jaką rodzic powinien zwracać uwagę podczas zakładania swojemu nastoletniemu dziecku konta w banku, są opłaty bankowe. Większość nastolatków nie ma stałego źródła dochodu, w związku z czym konieczność systematycznego płacenia za rachunek może okazać się nie tyle oszczędzaniem, co wydawaniem pieniędzy. Bo może okazać się, że konto, które zostanie mu założone, będzie możliwe do utrzymania tylko jeśli dokonywane będą comiesięczne przelewy albo jeśli za każdą transakcję pobierana będzie należność.

Wgląd w konto
Drugą bardzo ważną rzeczą jest możliwość wglądu rodzica w konto dziecka. Dopóki nie jest ono bowiem pełnoletnie, powinno być monitorowane. To element wychowawczy oraz edukacyjny, o którym nie można zapominać nawet w ferworze zakładania rachunku bankowego.

Najlepsze konta w rankingach
W różnego typu rankingach prym wiodą konta trzech instytucji finansowych: ING Banku Śląskiego, mBanku i Inteligo. Jakie korzyści płyną z ich posiadania? Oto propozycje:
mBank (izzyKonto) – również oferowane jest nastolatkom, które ukończyły13 lat. Udogodnienia podobne jak wyżej, a do tego – możliwość płacenia za zakupy przez Internet oraz błyskawiczne przelewy pomiędzy rachunkami funkcjonującymi w mBanku.
Inteligo (konto młodzieżowe) – dla osób od 13 roku życia. Udogodnienia jak wyżej, ale wypłaty i przelewy ograniczone tylko do oddziałów PKO BP, do tego oferowany tylko jeden typ karty płatniczej.
Bank Zachodni WBK (e-Konto <30) – przeznaczone jest dla osób w wieku 13-30 lat. W jego ramach oferowane są bezpłatnie: prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, dokonywanie przelewów drogą internetową lub telefoniczną oraz wydanie karty płatniczej, Pamiętać trzeba o tym, że nie wszystkie banki oferują konta dla młodzieży, która jeszcze nie ukończyła osiemnastego roku życia. Trzeba więc zwracać na to uwagę podczas dokonywania wyboru. Dobrze też zorientować się w oprocentowaniu rachunku, jakie oferuje bank.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bzwbkPowstańców Śląskich 49

BZWBK Postańców Śląskich 49 w Warszawie zapraszamy :)

Konto <30 bezpłatne,
przelewy bezpłatne
jeżeli mają być bezpłatne wypłaty z wszytskich bankomatów to karta PAYBACK 5zł miesięcznie obsługa

ewent karta Visa dokonując 1transakcję w sklepie, karta bez opłat/bezpłatne wypłaty w bankomatach BZWBK i Kredyt Bank, 1zł w Bank Millennium