Zadłużenie

Karta kredytowa dla firmy?

Firma Karty

Wielu osób niechętnie podchodzi do tematu kart kredytowych, bojąc się wszechobecnej spirali zadłużenia. Dla małych przedsiębiorstw właśnie tego typu karta płatnicza może okazać się zbawiennym rozwiązaniem, jeśli trzeba sfinalizować zakup, a w firmowej kasie brakuje środków. W niektórym przypadkach takich kredyt może być nawet całkowicie darmowy.

Podstawowym warunkiem jest posiadanie firmowej karty kredytowej, którą wcale nie tak łatwo uzyskać w niektórych bankach. Warto skorzystać z oferty kart kredytowych w takich bankach jak BNP Paribas, który oferuje swoim klientom aż 58 dni okresu bezodsetkowego. W tym czasie klient nie musi się martwić o to, że od zaciągniętego przez niego kredytu zostaną pobrane jakiekolwiek koszta. Posiadając kartę w tym banku najlepiej jedna spłacać zadłużenie w terminie, ponieważ oprocentowanie roczne w wypadku przekroczenia darmowego okresu przekracza 20% rocznie. Inna sytuacja ma miejsce w Alior Banku, gdzie co prawda okres bezodsetkowy nie jest najdłuższym na rynku, ale oprocentowanie kredytu na firmowej karcie kredytowej już tak. Wynosi ono bowiem zaledwie 15% rocznie, co może być alternatywą nawet dla tradycyjnego, nierzadko wysoko oprocentowanego kredytu gotówkowego. Warto pamiętać jednak o tym, że karty kredytową, bądź też z odroczonym terminem płatności, są wygodnym instrumentem jedynie dla tych przedsiębiorstw, które posiadają regularne dochody. Nie warto bowiem zadłużać się nie mając pewności, czy np. w przyszłym miesiącu nasza mała firma budowlana będzie miała kolejne zlecenia, czy też nie.

Jak więc widać: karta kredytowa może być ciekawą formą krótkookresowego finansowania własnej działalności gospodarczej – zwłaszcza jeśli środki są nam potrzebne na zaledwie kilka tygodni. Należy jednak pamiętać  o tym, że zadłużenie to, jak każde inne podlega spłacie. Nie warto więc korzystać z kredytu w karcie kredytowej – lepiej spłacić zadłużenie w ramach grace period, by uniknąć zbędnych kosztów.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments