Oszczędzanie

Przenieś konto do innego banku!

Banki Konta

Konto w banku posiada dziś zdecydowana większość dorosłych Polaków. Banki prześcigają się w oferowaniu coraz tonowych promocji na konta osobiste, aby tylko skłonić klientów do skorzystania z ich produktów depozytowych. Z drugiej strony, niektóre banki mają bardzo wysokie opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, czy też za wypłacanie gotówki z bankomatów. To powinno skłonić nas do dokonania przeniesienia konta.

Przeniesienie konta łatwiejsze niż myślisz

Wielu klientów sądzi, że nie jest łatwo przenieść rachunek osobisty do innego banku, z zachowaniem na przykład linii kredytowej oraz wszystkich dyspozycji przelewów i zleceń stałych. Tymczasem, począwszy od 2010 roku banki stosują wiele ułatwień przy przenoszeniu konta. Większość obowiązków z tym związanych została przeniesiona z klienta na bank. Klient nie musi już samodzielnie informować o zmianie banku pracodawcy, ZUS-u czy Urzędu Skarbowego, wszystkie te czynności wykona za niego nowy bank, w którym otworzy konto.

Jak to wygląda w praktyce?

Jeśli klient zdecyduje się na przeniesienie konta do innego banku, będzie musiał wybrać ofertę, która go zainteresuje. Należy przy tym uważać, aby nowy bank nie okazał się tak samo drogi, jak dotychczasowy. Przed wybraniem konkretnej oferty na rachunek osobisty warto więc najpierw dokładnie prześledzić tabelę opłat i prowizji. Na ten etap poszukiwań nowego konta osobistego można poświęcić dużo czasu. Najlepiej więc popytać znajomych i rodzinę o opinie na temat ofert bankowych. Być może ktoś nam podpowie, które konto będzie dla nas najkorzystniejsze.

Przeniesienie konta bankowego odbywa się w trzech krokach. Po pierwsze, klient wnioskuje o otwarcie nowego konta w banku i pospisuje z nim umowę. Następnie aktywowane jest nowe konto. W trzecim kroku już sam bank zamyka stare konto i przenosi z niego wszystkie informacje, np. o zleceniach stałych.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments