mBank mPlan

Kredyt hipoteczny w mBanku – czyli częsta „droga przez mękę”

Prześwietlamy oferty

Choć pomimo wprowadzenia opłat za użytkowanie kart debetowych mBank nadal jest liderem na polskim rynku bankowości internetowej, to trudno powiedzieć to także w kontekście kredytów hipotecznych. Pomimo tego warto przyjrzeć się wadom i zaletom oferty tego banku, ponieważ część klientów ciągle jest zainteresowana finansowaniem właśnie przez tę, a nie inną instytucję.

Główną przyczyną wyboru mPLANu mBanku do skredytowania zakupu własnego mieszkania jest przeważnie to, że bank ten jako jeden z nielicznych na rynku umożliwia bezprowizyjną nadpłatę hipoteki. Jeśli więc posiadamy nagły zastrzyk gotówki, to bez problemu może spłacić parę rat więcej bez obawy o dodatkowe koszta. Innych zalet tego kredytu jest praktycznie brak – zaczynając od wysokości raty kredytu, która jest nierzadko sporo wyższa niż np. w PKO BP, czy Getin Banku, a kończąc na „drodze przez mękę”, aby zdobyć tego typu kredyt. Co jest największym utrudnieniem? Wbrew pozorom zbyt duża dostępność banku, a konkretnie chodzi o jego ściśle internetowy charakter. O ile złożenie wniosku przez Internet to wygoda, o tyle jego procesowanie tygodniami nie należy już raczej do przyjemności przyszłego kredytobiorcy. Nietrudno spotkać opinie na forach internetowych niezadowolonych klientów, którzy czekali na otrzymanie kredytu mieszkaniowego w mBanku nawet dwa miesiące, co w porównaniu z np. bankiem Pekao SA, który udziela dużo tańszych kredytów hipotecznych w ciągu nawet tygodnia jest prawdziwą anomalią. Nieciekawie bywa także z rozmaitymi aneksami do umowy, czy zaświadczeniami, które potrafią iść pocztą tygodniami. Dla niektórych zaletą może być np. to, że mPlan udzielany jest w rozmaitych walutach: PLN, USD, EUR, a nawet GBP. mBank kredytuje także do 110% nieruchomości, co w dobie kryzysu jest prawdziwym rarytasem na rynku kredytów hipotecznych. Kwota kredytu nie może być niższa niż 80 100 złotych, natomiast jego oprocentowanie w zależności od czasu kredytowania, wpłaty własnej i oceny kredytowej wynosi 5,90-8,10%. Na uwagę zasługuje maksymalny okres kredytowania nieruchomości, które może wynieść nawet 40 lat.

Co prawda nikt nie zaprzeczy temu, że posiadanie kredytu hipotecznego, karty kredytowej, a także rachunku osobistego w tym samym banku to wygoda, jednak warto zastanowić się dwa razy zanim zaciągniemy wieloletni kredyt w banku, który posiada jedynie internetowy charakter.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments