Groupama

Nowy ubezpieczyciel w Polsce

Ubezpieczenia

Już wkrótce na naszym rodzimym rynku ubezpieczeniowym pojawi się nowy gracz. Mowa tu o pochodzącym z Francji ubezpieczycielu Grupama. Priorytetem w działalności tego Towarzystwa ubezpieczeniowego jest oferowanie klientom polis ubezpieczeniowych w ramach kanału direct, czyli za pośrednictwem np. Internetu czy telefonu. Nie oznacza to jednak, że Grupama nie będzie oferował ubezpieczeń polskim klientom również w formie tradycyjnej.

Plany francuskiego potentata

Już na wiosnę 2012 roku w Polsce pojawią się pierwsze placówki i system transakcyjny direct Grupamy. Dyrektor ubezpieczyciela zakłada, że w perspektywie siedmiu lub ośmiu lat biznes w Polsce stanie się rentowny. Na początek Grupama będzie musiała ponieść niebagatelne koszty na otwarcie i rozwój swojej działalności w naszym kraju. Początkowo, Grupama będzie sprzedawała polisy przez Multiagencje, Internet i telefon.

Popularyzacja w Polsce kanałów direct ubezpieczycieli

Polacy nie do końca ufają zdalnym kanałom sprzedaży polis ubezpieczeniowych. Być może Gupama w perspektywie czasu to zmieni. Dziś poprzez kanał direct sprzedawane są najczęściej polisy ubezpieczenia komunikacyjnego. W ubiegłym roku w ten sposób ubezpieczycielom w Polsce udało się sprzedać około 4 mln polis, a w pierwszym półroczu 2012 roku było to 2,9 mln polis. To naprawdę niewiele, choć już teraz widać potencjał w rynku polis sprzedawanych przez Internet i telefon. Popularność kanałów direct ubezpieczycieli niewątpliwie będzie rosła.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
10 lat temu

Jestem zainteresowana współpracą, pozdrawiam