Wall Street na plusie

Giełda Wiadomości

Po wielu ostatnich spadkach nowojorski parkiet nareszcie zwyżkuje – Dow Jones Industrial poszedł w górę o prawie 2,9%, Nasdaq Composite o prawie 3,2%, a S&P500 nie wiele gorzej, bo niecałe 3%. Tak świetna sesja spowodowana była niezłymi danymi z rynku nieruchomości.

Specjaliści oceniają, że amerykańskie spółki są tak bardzo przecenione, iż w przyszłym roku możemy spodziewać się bardzo wysokich wzrostów w pierwszym kwartale. Analitycy spodziewają się bowiem „solidnego odbicia się od dna” głównych nowojorskich indeksów – kwietniu o nawet 9%. Na ostatniej sesji Wall Street największym bykiem była spółka Jefferies, której wzrost rzędu prawie 23% spowodowany był lepszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi. Co ciekawe, firma ta należy do podupadającej branży finansowej. Niewiele gorzej trzymały się banki – Citi Group zdrożało o 4,5%, a JP Morgan o prawie 5%.  Świadczy to zapewne o pewnym przebudzeniu na amerykańskich, a także zarówno światowym rynku finansowym. Do tej pory uważano bowiem, że jest to branża skazana na zatracenie. Tymczasem okazuje się, że potrafi się poważnie odbić nawet podczas jednej sesji giełdowej.

Wszyscy analitycy próbują jednak prognozować, co stanie się na Wall Street w 2012 roku. Wielu boi się bowiem bankructwa Włoch i tego, że odbije się to szerokim echem na całym świecie, ciągnąc główne światowe indeksy w dół. Niewykluczona jest także kolejna, jeszcze silniejsza niż obecna fala kryzysu. Nikt jednak nie potrafi przewidywać przyszłości – pamiętajmy więc, że prognozy nawet najlepszych firm doradczych to jedynie spekulacje.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments