Finanse

Ubezpieczenie w kredycie – jak to działa?

Kredyty Ubezpieczenia

Podczas zaciągania kredytu hipotecznego, zwykle kredytobiorca wykupuje również jego ubezpieczenie. Ubezpieczenie od utraty pracy w kredycie jest dobrowolne, ale z perspektywy samego klienta pozwala ono na zabezpieczenie się przed ryzykiem niespłacania rat kredytu w obliczu trudnej sytuacji finansowej.

Problemy ze spłatą kredytu

Kiedy staramy się o kredyt, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak nasza sytuacja finansowa będzie się przedstawiać za kilka lat. Być może stracimy pracę i tym samym źródło naszych dochodów. Naturalnie, nie będziemy mogli spłacać terminowo kolejnych rat kredytowych i znajdziemy się w poważnych finansowych tarapatach. Z założenia, w takim przypadku ma pomóc kredytobiorcy ubezpieczenie od utraty pracy, ale czy na pewno?

Ubezpieczenie spłaty kredytu

Często warunkiem uzyskania kredytu jest wykupienie pewnych ubezpieczeń. Z perspektywy banku jest to kolejne zabezpieczenie spłaty zobowiązania przez klienta. Ubezpieczenie jest co prawda kosztem dla kredytobiorcy, ale ma przynieść mu w trudnej sytuacji wymierne korzyści. Ubezpieczyciel ma spłacać kolejne raty kredytowe w imieniu klienta, jeśli ten np. straci pracę.

OWU

Pamiętajmy przy tym, że w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia mogą znaleźć się wyłączenia odpowiedzialności ponoszonej w takich razach przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Na przykład, wsparcia ze strony ubezpieczalni nie dostanie pracownik pozostający bez pracy, który nie został zwolniony, a skończyła mu się umowa zaś pracodawca nie zdecydował się na jej przedłużenie. Podobne skutki ma zwolnienie dyscyplinarne. Warto wczytać się w warunki ubezpieczenia spłaty kredytu, aby później wiedzieć, czego móc oczekiwać od towarzystwa ubezpieczeniowego.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments