Samochód

Zmiana zasad wypłaty OC

Finanse osobiste Ubezpieczenia

Być może już wkrótce pojawią się rewolucyjne zmiany na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe optują bowiem za tym, aby pieniądze na naprawę zepsutego lub uszkodzonego samochodu, klientowi wypłacał zakład, w którym wykupił on swoje własne ubezpieczenie OC.

Dotychczasowe przepisy

Jak do tej pory, koszty naprawy pojazdu po stłuczce czy poważniejszej kolizji, pokrywał ubezpieczyciel sprawcy. Skutkiem tego, istniała konieczność kontaktowania się poszkodowanego z nieznanym ubezpieczycielem, który był wystawcą polisy ubezpieczenia komunikacyjnego OC sprawcy wypadku. Jest to kłopotliwe i sprawia problemy na przykład wówczas, gdy klient nie jest zadowolony z jakości usług wyświadczonych przez takie Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Rewolucyjne zmiany

Planuje się, że już w 2013 roku zmienią się zasady wypłaty ubezpieczenia OC w Polsce. Oznacza to, że zostanie uruchomiony system bezpośredniej likwidacji szkód komunikacyjnych. Dzięki temu szkody powstałe w wyniku wypadku w samochodzie poszkodowanego, będą naprawiane przez jego ubezpieczalnię. Klient będzie mógł tym samym wybrać formę naprawy samochodu, a jeśli nie będzie zadowolony z obsługi ubezpieczyciela, nie wykupi po prostu kolejnej polisy komunikacyjnej OC w tym Towarzystwie.

Polska Izba Ubezpieczeń pracuje nad tym, aby jak najszybciej przedstawić propozycję zmian w przepisach. Podstawy dla jego uruchomienia już są, ale istnieje konieczność wsparcia projektu ze strony samych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments