Pieniądze

Jak zarabiać na poleceniach usług bankowych?

Świadomy klient

Usługi bankowe kosztują klientów czasem sporo pieniędzy, ale dzięki temu uzyskują oni dodatkową gotówkę, czy atrakcyjny procent na rachunku oszczędnościowym. Z drugiej strony, nie brakuje banków i programów partnerskich, które są gotowe zapłacić swoim klientom za tzw. polecenia. Polega to na tym, że jeśli skutecznie polecimy na przykład konto bankowe w danym banku znajomemu, a on założy w nim rachunek, my sami uzyskamy z tego tytułu pieniądze, rabaty czy nagrody z katalogu programu partnerskiego.

Wchodząc w taki związek z bankiem można naprawdę wiele zyskać. Niektórzy polecający wypracowali tak efektywne systemy poleceń, że z programów partnerskich banków mają drugie źródło dochodów.

Należy jednak wiedzieć, jak zoptymalizować współpracę z różnymi bankami, aby najwięcej na tym zyskać. Warto brać udział w programach rekomendacyjnych banków, które najwięcej płacą za polecenia swoich usług znajomym. Alior Bank w ramach promocji jest w stanie wypłacić do 1000 zł za rekomendację. Taką kwotę uzyskają ci klienci, którzy polecą skutecznie kredyt hipoteczny swoim znajomym. Alior Bank płaci 50 zł za zarekomendowanie rachunku osobistego, ale nie wystarczy, aby osoba, której polecimy taki rachunek, założyła go w Alior Banku. Konieczne jest jeszcze przelewanie na niego wynagrodzenia w wysokości minimalnej 1000 zł i wykonanie co najmniej jednej płatności kartą w ciągu 60 dni od otwarcia konta. W programie partnerskim Alior Banku znalazła się również prowizja dla klientów liczona od każdego poleconego kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego. Wynosi ona 0,8% wartości kredytu. Najważniejsze jest jednak to, że wysokość takiej premii nie ma ograniczeń. W tym przypadku umowa kredytowa musi zostać podpisana w ciągu 40 dni od daty wysłania wniosku internetowego, klient nie może odstąpić od niej w ciągu 14 dni od jej podpisania, a kredyt w takim terminie zostanie mu wypłacony.

Podobny Program Rekomendacyjny ma od niedawna Getin Bank. Płaci on swoim klientom 100 zł, za polecenie skorzystania z konta firmowego. Osoba rekomendująca kredyt firmowy swoim znajomym przedsiębiorcom może uzyskać 25% prowizji pobranej przez bank za udostępnienie takiego kredytu. Wysokość łącznej kwoty premii w Programie Rekomendacyjnym Getin Banku jest nieograniczona. Warto zaznaczyć, że na premię od Getin Banku mogą liczyć tylko osoby polecające tylko produkty dla firm.

mBank wystosował do swoich lojalnych aktywnych klientów ofertę PolecamBank. Aby wziąć udział programie i zyskiwać premię od banku w wysokości 50 zł za każdego poleconego klienta, trzeba przede wszystkim mieć status klienta mBanku. Musi on posiadać też jedno z kont: eKONTO, izzyKONTO, eMAX lub eMAX plus. Premię za polecenie rachunku eKONTO, eMAX czyli konta oszczędnościowego indywidualnego lub wspólnego, albo eBIZNES konta, czyli konta firmowego, otrzyma klient, który poleci produkt mBanku osobie nieposiadającej rachunku osobistego w mBanku po 31 grudnia 2007 roku. Aby zyskiwać premię za polecenia w mBanku należy wcześniej zarejestrować się w programie. Polecenie zostanie uznane, jeśli nowy klient mBanku aktywuje nowo otwarty rachunek oraz w ciągu 60 dni od jego daty otwarcia dokona płatności kartą debetową lub kredytową na łączną kwotę minimum 300 zł.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments